Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dilbilimsel Antropoloji e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dilbilimsel Antropoloji PDF EPUB


Alessandro Duranti

Dilbilimsel Antropoloji - Alessandro Duranti pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alessandro Duranti
DOSYA BOYUTU 6,97
TARİH 2019-11-05
ISBN 6057898289
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulunduğu yer ile ilgili soruları içerir: Polinezya’da kullanılan "Nereye gidiyorsun?" gibi. Böyle bir olguyu incelerken birçok soru sorabilir ve birçok varsayımı aklımızda bulundurabiliriz. Bu sorular kalıplaşmış mıdır? Eğer öyleyse, birinin bunlara nasıl cevap verdiği neden önemlidir? Bu tür rutin konuşmaların içeriği kullanıcılar, ataları, bütünüyle insanlık ile ilgili bir şeyler ortaya koyar mı? İnsanlar neden selamlaşır? Ne zaman selamlaşacaklarını ya da kimi selamlayacaklarını nasıl bilebilirler? Dil değişkeleri, konuşma toplulukları ve aynı topluluk içindeki karşılaşma türleri arasında selamlaşmadaki benzerlikler ve farklılıklar, konuşurlar hakkında veya konuşurlar için ilginç şeyler verebilir mi? Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak, iletişim kurmak bir dile sahip olmak demektir. Fakat “Bir dile sahip olmak” ne anlama gelmektedir? İşte bu kitapta cevabı aranan soru budur.

...el Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır ... Dilbilimsel Antropoloji | bkmkitap.com ... . Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak... Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Dilbilimsel Antropoloji. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Güncel feminist dilbilimsel antropoloji çalışmalarının çoğu, uygulama teorisi üzerinde şekillen­ mektedir, ancak bunlar da Sov ... Dilbilimsel Antropoloji - Amerikan Antropolojisi - Lxjkh ... . Güncel feminist dilbilimsel antropoloji çalışmalarının çoğu, uygulama teorisi üzerinde şekillen­ mektedir, ancak bunlar da Sovyet psikoloji al�dan (özel­ likle Vygotsky ve öğrencileri) etkilenmiştir. 41.68 TL. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. 54 TL. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak... "Dilbilimsel antropoloji" terimini hiç duyduysanız, bunun dil (dilbilim) ve antropoloji (toplumların çalışması) içeren bir çalışma türü olduğunu tahmin edebilirsiniz. 48.60 TL. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Alessandro Duranti. Kitap Tanıtımı. Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma... 45.90 TL. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Dilbilimsel antropoloji ve bunun antropolojik dilbilim ve sosyodilbilimden nasıl farklı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Dilsel antropoloji, dilin iletişimi nasıl şekillendirdiğini araştırıyor. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Lisans derecesi, dilbilimsel antropoloji alanındaki bir işe doğru atılan ilk adımdır. Eğer henüz bir lisans dereceniz yoksa, antropoloji, dilbilim veya yabancı dil dersleri almayı düşünmelisiniz. Dilbilimsel Antropoloji. KAPAT. %10 indirimli. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. 3 - Dilbilimsel Antropoloji. Kültürü oluşturan fikir ve da...