Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ay’a Yolculuk e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ay’a Yolculuk PDF EPUB


Jules Verne

Ay’a Yolculuk - Jules Verne pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jules Verne
DOSYA BOYUTU 7,69
TARİH 2019-10-09
ISBN 6053411833
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ay’a Yolculuk, uzayın gizemine oldum olası ilgi duyan insanın, bu sonsuzluğa yönelişinin coşkusunu anlatan ilk roman özelliğini taşıyor. İnsanoğlunun Ay’ın yüzeyine ayak basmasından yüz dört yıl önce yazılan bu roman, edebiyatta bilimkurgu türünün öncüsü Jules Verne’in (1828-1905) en ünlü eserleri arasında yer alıyor. 1865 yılında kaleme alınan romanda, Amerikan İç Savaşı sonrasında emekli askerlerin toplandığı “Silah Kulübü” üyelerinin, yeniden gündeme gelme ve silah çalışmalarını canlı tutma çabaları sonucu ortaya atılan, yaşama geçirilmesi güç, “düş” denilebilecek “Ay’a mermi gönderme” projesi ile başlayan olaylar anlatılıyor.Kulübün Başkanı Barbicane’nin dünya bilim çevrelerinde yankı bulan projesi, macera ruhlu Fransız bilim insanı Michael Ardan’ın çılgın önerisiyle Ay’a yapılacak bir yolculuğa dönüşüyor. Ay yolcuları arasına Başkan Barbicane ve köpeği ile Fransız Ardan’dan sonra aksi Kaptan Nicholl’ün de katılmasıyla uzay macerası başlıyor.

...an çok fazla sayıdaki... Apollo 11 misyonunun tarihi görevi, üç astronotu Ay'a doğru taşımak üzerine kurulmuştu ... Ay'a Yolculuk Özet - Jules Verne ... . Apollo astronotları, yolculuk için dört saatten az bir süre içinde bu kuşağı geçti. Ay'a Yolculuk. İnsanın Ay üzerinde ilk yürüyüşünden yaklaşık yüz yıl önce, 1865'te yayımlanan bu roman, insanlı Ay yolculuğuna dair bilimsel düş gücü ve hiciv yönünden hayli zengin bir kehanet gibidir. Kitabın Adı : Ay'a Yolculuk. Kitabın Yazarı : Jules Verne. Kitabın Konusu : Ay'a Yolculuk, uzayın gizemine ilgi d ... İlk Bilimkurgu Filmi- Aya Yolculuk- 1902 - YouTube ... . Kitabın Adı : Ay'a Yolculuk. Kitabın Yazarı : Jules Verne. Kitabın Konusu : Ay'a Yolculuk, uzayın gizemine ilgi duyan insanın, bu sonsuzluğa yönelişinin coşkusunu anlatan ilk roman özelliğini... İlki, Dünya'dan Ay'a (Fr. De la terre à la lune) 1865 yılında; ikincisi, Ay'ın Çevresinde Seyahat (Fr. Bu yazı yazarın ve Ay'a Yolculuk serisinin birkaç farklı yönüne odaklanmayı hedefliyor. Aya Yolculuk modelleri, Aya Yolculuk özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da. Vazgeç. aya yolculuk. aramanızda 80 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. 1705 yılında Daniel Defoe Birleştirici ya da Dünya'dan Ay'a İletişim (İngilizce: Consolidoter or Transactions From The World to the Moon) adlı kitabıdır. Ay'a Yolculuk. Mermi yani uzay mekiği hazırlandığında ise başkan Fransız ve içeriye deney amaçlı koyulmuş olan iki köpek ile birlikte ay'a olan yolculuk başlar. Jules Verne. Jules Verne'in en ünlü eserleri arasında yer alan Ay'a Yolculuk eğlenceli bir bilim kurgu hikâyesidir. Amerikan İç Savaşı'nın bitmesinden sonra Topçular Derneği üyeleri Ay'a göndermek... Böylece Gun-Club'ün [3] (Silah Kulübü'nün) çekirdeği oluştu. Kuruluşundan bir ay sonra, sekiz yüz otuz üç gerçek, otuz bin beş yüz yetmiş beş de yazışmalı üyesi vardı....