Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarih-i Buhara e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarih-i Buhara PDF EPUB


Erkan Göksu

Tarih-i Buhara - Erkan Göksu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Erkan Göksu
DOSYA BOYUTU 6,32
TARİH 2013-01-01
ISBN 9751626325
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ebû Bekr Muhammed b. Ca'fer en-Narşahî (ö. 348/959) tarafından kaleme alınan Tarih-i Buhara, İslam dünyasının doğusunun, özellikle İran ve Orta Asya'nın en meşhur eserlerinden birisidir. Orta Asya tarihi araştırmalarında sıklıkla müracaat edilen eser, Maveraü'n-nehr-in en eski şehirlerinden biri olan Buhara ve çevresinin İslam öncesi ve erken dönem İslam tarihi hakkında bilgi vermektedir. Eser, Batı dünyasında uzun zamandır bilinmekte olup 1892'de Paris'de neşredilmiş ve daha sonra da muhtelif dillere tercüme edilmiştir.

...hârâ XIII Târîh-i Buhârâ'nın KaynaklanXV Târîh-i Buhârâ ve Avrupalı Uzmanlar XVI ... BUHARA - TDV İslâm Ansiklopedisi | Mâverâünnehir'de Tarihî Bir Şehir. ... ... ISBN 978 - 975 - 16 - 2632 - 5 l .Buhara (Özbekistan) _ Tarih. 2. Asya, Orta _ Tarih. Tarih-i Buhara'nın en-Narşahi ve el-Kubavi'nin elinden çıkan orijinal nüshaları mevcut değildir. Buhara ilinin özellikleri, nerededir, tarihçesi, Özbekistan Buhara hakkında bilgi. İbni Sina Halk Kütüphanesi kentteki en önemli kültür yapısıdır. Tarih: Orta Asya'daki en eski ticaret... Tarih-i Buhara en iyi fiyatla Hepsiburada'dan sat ... Buhara Tarihi Hakkında Kısa Bilgi ... . Tarih: Orta Asya'daki en eski ticaret... Tarih-i Buhara en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Tarih-i Buhara ayağınıza gelsin! Tarih-i Buhara Yorumları. Çok İyi. Orta Asya Türk uygarlığı için önemli bir yer olan Buhara tarih boyunca bölgenin önemli kültür ve ticaret merkezi olmuştur. Buhara, Türk-İslam mimarisini yansıtan bir şehirdir. Özbekistan Cumhûriyeti sınırları içinde bulunan târihî bir şehir. Buhâra idâresinin merkezi olan şehrin bulunduğu yerde eski devirlerden beri şehirler kurulmuştur. Arkeolojik bulgular şehrin tarihinin en az 2500 yıl olduğunu göstermektedir. Buhara, 9. yüzyılın ortasından 10. yüzyılın sonuna kadar Samanîlerin başkenti oldu. Şehrin bundan sonraki târihi, müslümanların fethettiği zamana kadar bilinmemektedir. İslâmiyet'ten önce şehrin emirlerine Buhara emîri mânâsına gelen Buhâr-ı Huda denirdi. Stok adedi: 2. Tarih-i buhara. EBU Bekr muhammed b. cafer en-narşahi. Satıcı. 27,50 TL. Sepete Ekle. Tarih-i buhara. EBU Bekr muhammed b. CA'fer en-narşahi. Ebû Bekr Muhammed b. Ca'fer en-Narşahî (ö. 348/959) tarafından kaleme alınan Tarih-i Buhara, İslam dünyasının doğusunun, özellikle İran ve Orta Asya'nın en meşhur eserlerinden birisidir. Tavsiye et Hata bildir Fiyatı değiştiğinde bildir / Favorilerime ekle. Paylaş : Tarih-i Buhara. Türk Tarih Kurumu Yayınları. 8.00. Açıklama. Tarih-i Buhara. Tarih-i Buhara. ...Medine ve Bağdat gibi önemli sayılan Özbekistan'daki BUHARA şehrinde çok önemli tarihi eser ve yapılar yer alıyor. Türk Dili'nin en eski sözlüklerinden Divân-ı Lügati't-Türk'te Buhara şöyle geçer "Maveraünnehr'in çok sayıda şehri, kasabası, nahiyesi ve köyü olmasına rağmen bunlar ara...