Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul'un 100 Denizcisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul'un 100 Denizcisi PDF EPUB


Prof. Dr. İdris Bostan

İstanbul'un 100 Denizcisi - Prof. Dr. İdris Bostan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. İdris Bostan
DOSYA BOYUTU 8,61
TARİH 2015-03-09
ISBN 6054595853
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İstanbul, Osmanlı döneminde savaşların yönetiminde önemli gelişmelerde söz sahibi olmuş çok sayıda denizciye ev sahipliği yapmıştır.Buna rağmen denizcilerin hayatları hakkında detaylı bilgiye sahip değiliz. Buradan yola çıkarak hazırlanan İstanbul'un 100 Denizcisi kitabında; vezirlik, sadrazamlık gibi devletin üst kademelerinde görev almış kapudanpaşalara ve Osmanlı denizciliğine hizmeti geçen başarılı denizcilere yer verildi. Denizcilerin biyografilerine, katıldıkları seferlere, başarılarına ve başarısızlıklarına, donanmaya getirdikleri yeniliklere yer verilmeye çalışıldı.

...k, sadrazamlık gibi devletin üst kademelerinde görev almış kapudanpaşalara ve Osmanlı denizciliğine hizmeti geçen başarılı denizcilere yer verildi ... İstanbul'un 100 Denizcisi - Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ... . 18.40 TL. ...İstanbul'un 100 Denizcisi kitabında; vezirlik, sadrazamlık gibi devletin üst kademelerinde görev almış kapudanpaşalara ve Osmanlı denizciliğine hizmeti geçen başarılı denizcilere yer verildi. 18.40 TL. İstanbul'un 100 Denizcisi-Kültür A.Ş.- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. . ... İstanbul'un 100 Denizcisi - Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ... .Ş.- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. ...hazırlanan İstanbul'un 100 Denizcisi kitabında; vezirlik, sadrazamlık gibi devletin üst kademelerinde görev almış kapudanpaşalara ve Osmanlı denizciliğine hizmeti geçen başarılı denizcilere yer verildi. Piri Reis'ten Barbaros Hayrettin Paşa'ya, Turgut Reis'ten Piyale Paşa'ya, Canım Hoca Mehmed Paşa'dan, Melek Ahmed Paşa'ya Osmanlı denizciliğine hizmeti geçen 100 ünlü denizci... 17.71 TL. ...İstanbul'un 100 Denizcisi kitabında; vezirlik, sadrazamlık gibi devletin üst kademelerinde görev almış kapudanpaşalara ve Osmanlı denizciliğine hizmeti geçen başarılı denizcilere yer verildi. 17.36 TL. ...İstanbul'un 100 Denizcisi kitabında; vezirlik, sadrazamlık gibi devletin üst kademelerinde görev almış kapudanpaşalara ve Osmanlı denizciliğine hizmeti geçen başarılı denizcilere yer verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 'İstanbul'un 100'leri' serisi kapsamında, 75. kitabını çıkardı. Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF İstanbul'un 100 Denizcisi: İstanbul'un Yüzleri Serisi - 75!...