Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hayatu's-Sahabe CiltliSahih Rivayetlere Göre Sahabe-i Kiram'ın Hayatı (Büyük Boy) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hayatu's-Sahabe CiltliSahih Rivayetlere Göre Sahabe-i Kiram'ın Hayatı (Büyük Boy) PDF EPUB


M. Yusuf Kandehlevi

Hayatu's-Sahabe CiltliSahih Rivayetlere Göre Sahabe-i Kiram'ın Hayatı (Büyük Boy) - M. Yusuf Kandehlevi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR M. Yusuf Kandehlevi
DOSYA BOYUTU 11,41
TARİH
ISBN 6054486090
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap, sahabilerin hayatının, yaşayış tarzlarının, kıssalarının derlenerek bir araya getirildiği ender bir eserdir. Bu konuları, böylesine özlü ve aynı zamanda kapsamlı şekilde ihtiva eden kitap pek azdır. M. Yusuf Kandehlevi, bu eserlerini hadis, tarih ve tabakat kitaplarından alıntılarla yazmıştır. Bu sebeple eser, o kutlu çağı tasvir eder; ashabın hayatını, niteliklerini, ahlak ve anılarını canlı tutar. Yazarın dikkati, derin araştırması, rivayet ve kıssalara çokça yer vermesi, kitabına mücmel ve özlü yazılmış eserlerde pek rastlanmayan mükemmel bir etki kazandırmıştır.

...il Çolak. İslâm Peygamberi (Büyük Boy, Ciltli) ... Hayatu's-Sahabe Ciltli Sahih Rivayetlere Göre Sahabe-i Kiram'ın... ... . 80 80. Ali Çelik. Sahin Rivayetlere Göre Sahabe-i Kiram'ın Hayatı. Muhammed Yusuf Kandehlevi. Beka Yayınları. Büyük şeyhler ve alimlerin arasında yetişmiştir. On yaşında Kur'an-ı Kerim'i ezberlemiştir. Yazarın dikkati, derin araştırması, rivayet ve kıssalara çokça yer vermesi, kitabına mücmel ve özlü yazılmış eserlerde pek rastlanmayan mükemmel bir etki kazandırmıştır. ...Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kita ... Hayatu's-Sahabe Ciltli Sahih Rivayetlere Göre Sahabe-i Kiram'ın... ... . ...Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz Hayatu's Sahabe Sahih Rivayetlere Göre Sahabe-i Göre Sahabe-i Kiram'ın Hayatı (Ciltli) (Küçük Boy) pdf fb2 ek bilgi: Başlık: Hayatu's - Sahabe (Sahih Rivayetlere Göre Sahabe-i Kiram'ın Hayatı) - Muhammed Yusuf Kandehlevi. Yazar: Beka Yayınları. Yayımcı:BEKA YAYINLARI. Yazarın dikkati, derin araştırması, rivayet ve kıssalara çokça yer vermesi, kitabına mücmel ve özlü yazılmış eserlerde pek rastlanmayan mükemmel bir etki kazandırmıştır. Kendisinden nakledilen bir rivayete göre o, Büyük Ficar savaşından dört yıl sonra dünyaya gelmiştir (İbnül-Esîr, Üsdül-Ğâbe, Kahire 1970, IV,146). Hz. Ömer (r.a)'in, şahsi hayatı oldukça sadeydi. Yazarın dikkati, derin araştırması, rivayet ve kıssalara çokça yer vermesi, kitabına mücmel ve özlü yazılmış eserlerde pek rastlanmayan mükemmel bir etki kazandırmıştır....