Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İnanan Beyinİnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Pekiştirme Süreci e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İnanan Beyinİnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Pekiştirme Süreci PDF EPUB


Michael Shermer

İnanan Beyinİnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Pekiştirme Süreci - Michael Shermer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Michael Shermer
DOSYA BOYUTU 9,26
TARİH 2017-07-06
ISBN 6051063850
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnançlar nasıl doğar, şekillenir, pekiştirilir, ayakta kalır, değiştirilir ve yok edilir?Bu çalışma psikolog, bilim tarihçisi ve dünyanın en ünlü şüphecilerinden biri olan Michael Shermer'in otuz yıllık birikiminin ürünüdür. Shermer'a göre beyin bir inanç motorudur. Önce inançlar gelir, sonra açıklamalar. Duyu verilerinden gelen bilgiyi işleyen beyin doğal olarak önce bir kalıp arar, daha sonra bu kalıba göre anlam bulur. İşte beynimizin noktaları birleştirerek yarattığı bu kalıplar inançlardır, inançlar bir kere oluşunca, bunları sağlamlaştırmak için kanıt aramaya başlanır.Shermer bu sürecin nasıl işlediğini göstermek için siyasetten ekonomiye, dinlerden komplo teorilerine ve doğaüstü olaylara kadar gerçek yaşamdan sayısız örnekler veriyor. En sonunda da inançlarımızın gerçeklerle bağdaşıp bağdaşmadığına karar vermek için en iyi aracın bilim olduğunu gözler önüne seriyor.

...lerinden biri olan Michael Shermer'in otuz yıllık birikiminin ürünüdür ... İnanan Beyin: İnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Pekiştirme Süreci ... . Shermer'a göre beyin bir inanç motorudur. Bu çalışma psikolog, bilim tarihçisi ve dünyanın en ünlü şüphecilerinden biri olan Michael Shermer'in otuz yıllık birikiminin ürünüdür. Shermer'a göre beyin bir inanç motorudur. İnanan Beyin: İnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Pekiştirme Süreci Kağıt Kapak - 1 Ekim 2011. Michael Shermer (Eser Sahibi), Nurettin Elhüseyni (Çevirmen). Bu ürün ... İnanan Beyin: İnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Pekiştirme Süreci ... . Michael Shermer (Eser Sahibi), Nurettin Elhüseyni (Çevirmen). Bu ürün için ilk yorum yazan siz olun. Bu çalışma psikolog, bilim tarihçisi ve dünyanın en ünlü şüphecilerinden biri olan Michael Shermer'in otuz yıllık birikiminin ürünüdür. Shermer'a göre beyin bir inanç motorudur. Shermer'a göre beyin bir inanç motorudur. Önce inançlar gelir, sonra açıklamalar. Duyu verilerinden gelen bilgiyi işleyen beyin doğal olarak önce bir kalıp arar, daha sonra bu kalıba göre anlam bulur. Bu çalışma psikolog, bilim tarihçisi ve dünyanın en ünlü şüphecilerinden biri olan Michael Shermer'in otuz yıllık birikiminin ürünüdür. Shermer'a göre beyin bir inanç motorudur. ...L.Da Vinci Kodu Bilim-Mühendislik » Popüler Bilim » İnanan Beyin İnançları Doğru Gibi Kurgulama ve Bir Mit Bilim-Mühendislik » Popüler Bilim » İnanan Beyin İnançları Doğru Gibi Kurgulama ve... Bu etkinlik psikolog, İlim tarihçisi ve dünyanın en meşhur şüphecilerinden bir tanesi olan Michael Shermer'in otuz yıllık birikiminin ürünüdür. Shermer'a göre beyin bir inanç motorudur....