Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Giritli Sırrı Paşa (1844-1895) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Giritli Sırrı Paşa (1844-1895) PDF EPUB


Ahmet Köksal

Giritli Sırrı Paşa (1844-1895) - Ahmet Köksal pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Köksal
DOSYA BOYUTU 9,13
TARİH 2018-05-22
ISBN 6052104064
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Giritli Sırrı Paşa, XIX. yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı Devleti’nde yetişmiş, üst düzey bir bürokrat, çok yönlü bir devlet adamı ve düşünürdür. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dinî eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit’te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. İlk devlet hizmetine başladığı kitabet görevinden ölümüne kadar İmparatorluğun farklı coğrafyalarında görev yapmıştır.Sırrı Paşa, Osmanlı Devleti’nde siyasi, fikrî, idarî değişimlerinin had safhada olduğu ve bunun etkilerinin ciddi bir şekilde topluma yansıdığı bir zaman diliminde yaşamıştır. Bu süreç aynı zamanda Tanzimat sonrası değişimin taşradaki yansımasının tahlil edilebilmesi bakımından da önem arz etmektedir. Bu bağlamda Sırrı Paşa’nın görevleri göz önüne alındığında zikredilen dönemde Osmanlı Devleti’nin sosyal, kültürel ve siyâsî durumu hakkında da fikir sahibi olunabilecektir.Her ne kadar Sırrı Paşa, geleneksel anlayış çerçevesinde “Kâfi bana bilmek beni hiç bilmesin âlem, zira büyük afettir o şöhret neme lâzım!” diyerek kendisi hakkında bilgi vermekten kaçınmaktadır. Bununla birlikte onun faaliyetleri ve yönetim anlayışı, hayatını Osmanlı taşra memuriyetlerinde geçiren, dinî eserler telif eden bir Osmanlı bürokrat-aydınının düşünce sistemini ve dönüşüm yüzyılında Osmanlı taşra idare sisteminin uygulama örneklerini anlamak bakımından önem arz etmektedir. Tarihî biyografi salt bir hayat hikâyesi olmayıp tarihi bir dönemin belli kesitlerine ışık tutmayı amaçlar. Elinizdeki bu çalışmada Sırrı Paşa’nın düşünce tarzından, eserlerinden ve idarecilik yönünden yola çıkılarak yaşadığı döneme ait önemli tespitlerde bulunulabilir. Bu bağlamda Sırrı Paşa’nın hayatı, bireysel bir biyografi olmaktan ziyade Osmanlı tarihinin, II. Abdülhamid Döneminin, şehir tarihlerinin ve tefsir ilminin dikkate değer bir bölümüdür.

...sında Osmanlı Devleti'nde yetişmiş, üst düzey bir bürokrat, çok yönlü bir devlet adamı ve 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir ... Giritli Sırrı Paşa - Vikipedi ... . Giritli Sırrı Paşa, 19. yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı Devleti'nde yetişmiş, üst düzey bir bürokrat, çok yönlü bir devlet adamı ve 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. 32 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 18 ... Giritli Sırrı Paşa - Vikipedi ... . 32 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. 30 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. Giritli Sırrı Paşa, 19. yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı Devleti'nde yetişmiş, üst düzey bir bürokrat, çok yönlü bir devlet adamı ve 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. 34 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. 34 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. 28.50 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dinî eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. 30 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dinî eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir. Ek olarak Giritli Sırrı Paşa (1844-1895) isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Giritli Sırrı Paşa (1844-1895) Kim Tarafından Yazıldı? Ahmet Köksal. Giritli Sırrı Paşa, 19. yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı Devleti'nde yetişmiş, üst düzey bir bürokrat, çok yönlü bir devlet adamı ve düşünürdür. 40 TL. Devletin pek çok kademesinde memuriyet yapmasının yanı sıra dini eserler de telif eden önemli bir ilim adamıdır. 1844 yılında Girit'te dünyaya gelen Paşa, 1895 yılında vefat etmiştir....