Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İbn Arabi Geleneği ve Davud el-Kayseri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İbn Arabi Geleneği ve Davud el-Kayseri PDF EPUB


İbn Arabi Geleneği ve Davud el-Kayseri -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 3,52
TARİH 2011-10-20
ISBN 9755746142
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İslâm medeniyetinin “kurucu kaynağı” olan Kur’ân-ı Kerim, bu medeniyetin bilim, düşünce, ahlâk, hukuk, sanat ve siyaset gibi çeşitli alanlardaki tezâhür şekillerinde bir can damarı olarak işlev görmüştür. Medeniyetimizin her alandaki çiçeklenişi, asâlet ve değerini bu kurucu kaynakla olan ilişkisinden alır.Medeniyetimizin tarih içindeki serpilip gelişmesi sürecinde bir açıdan onu temsil edici nitelikteki bazı eserler de dil, üslûb ve Kur’ân’ın telkin ettiği hakikat idrâkine ilişkin yorumlarıyla “terkib edici” bir rol üstlenmişlerdir. Bu bağlamda, İbn Arabî’nin eserleri düşünsel ufkunun derinliği ile olduğu kadar dil ve üslûbuyla da en ön sıralarda ve çığır açıcı nitelikte olmuştur. İbn Arabî’nin düşüncelerinin İslâm dünyasının her yerinde yankı bulması, onun sözünü ettiğimiz bu terkib edici gücüyle açıklanacak bir durumdur.İbn Arabî’nin düşüncelerini Kur’ân’ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. O, özellikle Fusûs üzerine yazdığı şerhle, bu hakikat idrâkinin içerim ve uzantılarına ilişkin ufuk açıcı açıklamalarda bulunmaktadır. Bu yönüyle o, İbn Arabî’nin seçkin bir öğrencisi olmasının yanında, medeniyetimizin Osmanlı açılımının düşünce ufkunda çok önemli yeri olan bir şahsiyet olarak da karşımızda durmaktadır.

...Kerim, bu medeniyetin bilim, düşünce, ahlâk, hukuk, sanat ve siyaset gibi çeşitli alanlardaki tezâhür şekillerinde bir can damarı olarak işlev görmüştür ... İbn Arabi Geleneği ve Davud El-Kayseri ... . İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. ...durumdur.İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafi-ziksel boyutlarıyla derli-topiu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Davûd el-Kayserî gelmektedir. İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünür ... İbn Arabi Geleneği ve Davud El-Kayseri Ömer Faruk KÖSE ... . İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. ...durumdur.İbn Arabî`nin düşüncelerini Kur`ân`ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. Genel Din ve Tasavvuf Kitapları >. İbn Arabi Geleneği ve Davud El-Kayseri. boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. ...durumdur.İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir. ...durumdur.İbn Arabî'nin düşüncelerini Kur'ân'ın varlık tasavvuruna yaslanan metafi-ziksel boyutlarıyla derli-topiu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Davûd el-Kayserî gelmektedir. Alış-Veriş Listeme Ekle. İbn Arabi Geleneği ve Davud el-Kayseri. yaslanan metafiziksel boyutlarıyla derli-toplu bir şekilde ortaya koyan ve açıklayan düşünürlerin başında Dâvûd el-Kayserî gelmektedir....