Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şu Üretken TürkçemizKonulu-Sözlük e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şu Üretken TürkçemizKonulu-Sözlük PDF EPUB


Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan

Şu Üretken TürkçemizKonulu-Sözlük - Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan
DOSYA BOYUTU 8,68
TARİH 2011-11-04
ISBN 9754982091
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu betik-sözlük, Türkçe’nin üretme gücünün yanı sıra, söz varlığınında ne ölçüde büyük olduğunu gösterir. Betikte günlük çok kullanımda olan yabancı sözcüklerin tüm Türk ağızlarında karşılıklarını bulacaksınız.Bütün Ural-Altay uluslarının ağızlarındaki sözcüklerin; kök gövde ile eklerini inceledim. Çoğunlukla kökler, değişmeden kalmış. Ağızdan ağza değişenler; yalnızca kımsalar (harfler) ile eklerdir.Çalışmamda, Anadolu’da konuştuğumuz Oğuz Türkçesi’nin diğer Turan ulusları ağızlarında hangi kımsaya denk geldiğini, eklerin karşılıklarının ne olduğunun bağıntılarını buldum. Diğer ağızlardaki sözcükleri Oğuz ağzına uydurmak üzere bu bağıntıları uyguladığımda, ortaya çok seveceğiniz, buluntu yeni sözcükler çıktı. Bu sözcüklerden bazılarının kök ile eklerini kullanarak ta, yeni buluşların adlandırılmasını sağladım. Bazı sözcükler için bulunan karşılıklar sizi şaşırtacaktır. Onları çok seveceğinizi umuyorum.

..., Övgün Ahmet Ercan. LOT NO: 200. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Kitap Sözlük ... Şu Üretken Türkçemiz Konulu-Sözlük ... . Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, İstanbul-2011, 304 s. Yukarıdaki çizelgede belirtilen sözcükler http://kulturtarihi.tr.gg/ sitesinden alınmıştır. Bu çizelgeye ek olarak, kullanılmayan veya az kullanılan Türkçe sözcükler şunlardır: Allah: Arapça. İlah: Arapça. Öz Türkçe Sözlük ve Divânu Lügati't-Türk dizini. Türkçe - Eski Türkçe çeviri aracı. Bu betik-sözlük, ... Şu Üretken Türkçemiz : Konulu - Sözlük ... . Öz Türkçe Sözlük ve Divânu Lügati't-Türk dizini. Türkçe - Eski Türkçe çeviri aracı. Bu betik-sözlük, Türkçenin üretme gücünün yanı sıra, söz varlığınında ne ölçüde büyük olduğunu gösterir. Betikte günlük çok kullanımda olan yabancı sözcüklerin tüm Türk ağızlarında karşılıklarını... Türkçe terim çalışmalarına öncülük etmesi dolayısıyla GEOMETRİ kitabındaki terimler, içinde geçtiği cümle ile birlikte sözlük veri tabanına aktarılarak araştırıcıların kullanımına sunulmuştur. Özellikle yapılan sözlüklerdeki kelime sayısı ve hatta daha inceye inersek fiil ile isim sayısının farkları bize o dil hakkında bilmemiz gereken her şeyi verir. Ayrıca her sözlük bir tarihi tanıktır. Ana sayfa/Kampanyalı Ürünler/Kültür Kitapları/Eğitim/Şu Üretken Türkçemiz Konulu- Sözlük - Türk Dünyası Araştırmaları. 17 - 34. ...olan Türk Dil Kurumu'nun 1998 tarihli iki ciltlik Türkçe Sözlük'ünü (Prof. Parlatır, üretken bir akademisyen: Recaizade Mahmut Ekrem doçent ve Tevfik Fikret konulu çalışmasıyla profesör oldu. Şu üretken Türkçemiz : konulu sözlük / Övgün Ahmet Ercan. ISBN: 978754982091. Bu betik-sözlük, Türkçenin üretme gücünün yanı sıra, söz varlığınında Övgün Ahmet Ercan kitapları, Övgün Ahmet Ercan kitabı, Övgün Ahmet Ercan-Şu Üretken Türkçemiz Konulu- Sözlük, Övgün......