Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Van Kırgızları'nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Van Kırgızları'nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları PDF EPUB


Yılmaz Öztekin

Van Kırgızları'nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları - Yılmaz Öztekin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yılmaz Öztekin
DOSYA BOYUTU 5,38
TARİH 2011-10-14
ISBN 6058749900
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkoloji sahasında “Pamir Kırgızları” olarak adlandırılagelen ve son zamanlarda ise “Van Kırgızları” diye tanınmaya başlanan Kırgız topluluğu, 1982 yılında 2641 sayılı yasayla Türkiye’ye gelip Van ili, Erçek Gölü kıyısındaki Karagündüz Köyü’nde ikamet etmeye başlamış, daha sonra ise Erciş ilçesine bağlı Ulupamir köyüne yerleşmiştir.Bu topluluk daha Pamir yaylalarında yaşadığı dönemlerde, birçok araştırmacı onların dili ve sözlü geleneğiyle ilgili derleme ve inceleme çalışması gerçekleştirmiştir. İlk ve en önemli çalışmayı Fransız Türkologu Remy Dor yapmıştır. Hazırlamış olduğu doktora çalışmasında Pamir Kırgızları’nın folklor metinlerini derlemiş ve Fransızca’ya çevirmiştir. Yine bu sahayla ilgili lisans, yüksek lisans düzeyinde çalışmalar da yapılmış ve yapılmaktadır.

...için benzer kitaplar, yorumlar, yorumlar ve bağlantılar aldı ... Van Kırgızları'nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları | bkmkitap.com ... . Menu. Ürünler Van Kırgızları'nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları. 15.30 TL. İlk ve en önemli çalışmayı Fransız Türkoloğu Remy Dor yapmıştır. Hazırlamış olduğu doktora çalışmasında Pamir Kırgızları'nın folklar metinlerini derlemiş ve Fransızca'ya çevirmiştir. Kargo dahil en ucuz10,29 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Van Kırgızları'nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları ... Van Kırgızları`Nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları Palet... ... . Van Kırgızları'nın Tarihi Kişiler Hakkındaki Ağıtları. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon......