Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Zulme Direnen İmam Hz. Hüseyin e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Zulme Direnen İmam Hz. Hüseyin PDF EPUB


Prof. Dr. Süleyman Ateş

Zulme Direnen İmam Hz. Hüseyin - Prof. Dr. Süleyman Ateş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Süleyman Ateş
DOSYA BOYUTU 8,66
TARİH 2015-02-27
ISBN 6055094911
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hz. Hüseyin, Emevî yöneticilerinin en zalimi olan ve kamunun fasık sıfatıyla andığı Yezîd ve onun Kûfe valisi vicdansız Ubeydullah ibn Ziyad’ın insafsız ordusu tarafından Kerbelâ’da şehid edilmiştir.Doğrusu Hz. Hüseyin, Müslümanları zulüm ve fısk yönetiminden kurtarıp hak ve adaleti tesis etmek için bile bile canını tehlikeye attı. Bu hareketi, zahirde onun fiziksel canına mal olsa da hakikatte onun adını ebedileştirdi.Nitekim bu durumu sezen Mervan, zalim Kûfe valisi İbn Ziyad’a Hz. Hüseyin’in adını ebedileştirecek bir hareketten sakınmasını yazarak onu uyarmıştı. Mervan mektubunda diyordu ki:“Fâtıma’nın oğlu Hüseyin sana doğru geliyor. Fâtıma Allah Elçisinin kızıdır. Vallahi Hüseyin’den daha çok sevdiğim biri yoktur. Sakın nefsine uyup onu engellemeğe ve kamuoyunun unutamayacağı, sonsuza dek onun adını yadettirecek bir şey yapmaya kalkma!”Bu eserle Kerbelâ olayının abartıdan uzak olarak gerçek boyutuyla öğrenilmesine katkı yapmayı ve Sevgili Hüseyinimizin ruhaniyetinden mahabbet esintisi almayı umuyorum.

...ehlikeye attı. Prof. Dr. Süleyman Ateş ... Zulme Direnen İmam: Hz. Hüseyin | bkmkitap.com ... . Hz. Hüseyin, Emevî yöneticilerinin en zalimi olan ve kamunun fasık sıfatıyla andığı Yezîd ve onun Kûfe valisi vicdansız Ubeydullah ibn Ziyad'ın insafsız ordusu tarafından... Bu ürün tedarik aşamasındadır. Zulme Direnen İmam Hz. Doğrusu Hz. Hüseyin, Müslümanları zulüm ve fısk yönetiminden kurtarıp hak ve adaleti tesis etmek için bile bile canını tehlikeye attı. ZULME DİRENEN İMAM HZ HÜSEYİN kitab ... Zulme Direnen İmam Hz. Hüseyin - Süleyman Ateş ... . ZULME DİRENEN İMAM HZ HÜSEYİN kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. SÜLEYMAN ATEŞ kitapları ve İLK HARF 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. Yapışkan Not Kağıtları. Zulme Direnen İmam Hz Hüseyin - Süleyman Ateş. Hüseyin'in adını ebedileştirecek bir hareketten sakınmasını yazarak onu uyarmıştı. 12 TL. - Hz. Hüseyin (ra). Hz. Hüseyin, Emevi yöneticilerinin en zalimi olan ve kamunun fasık sıfatıyla andığı Yezid ve onun Kufe valisi vicdansı. 20 TL. Hüseyin'in adını ebedileştirecek bir hareketten sakınmasını yazarak onu uyarmıştı. Mervan mektubunda diyordu ki: "Fatıma'nın oğlu Hüseyin sana doğru geliyor. Hüseyin'in adını ebedileştirecek bir hareketten sakınmasını yazarak onu uyarmıştı. Mervan mektubunda diyordu ki:"Fâtıma'nın oğlu Hüseyin sana doğru geliyor. 14.25 TL. Hz. H...