Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Kitap KültürüCarullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Kitap KültürüCarullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları PDF EPUB


Kollektif

Osmanlı Kitap KültürüCarullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 3,26
TARİH 2015-02-28
ISBN 6053200574
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitap kültürü çalışmaları nispeten yeni bir konu olduğu halde akademide ve entelektüel camiada son zamanlarda artan bir ilgiye mazhar olmaktadır. Ne var ki bu artan ilgiden Osmanlı kitap kültürünün yeterince nasiplendiğini söylemek güç görünmektedir. Osmanlı kitap kültürüne dair sınırlı sayıdaki çalışmalar da daha ziyade matbu eserler üzerinden gelişmiştir. Elinizdeki kitap bir 17-18. Yüzyıl Osmanlı alimi ve kadısı olan Cârullah Efendi'nin kütüphanesi üzerinden Osmanlı yazma kitap kültürünü ele almaktadır. Çalışmada halen Süleymaniye Kütüphanesi'nde bulunan 2200 civarında eserden müteşekkil koleksiyondaki kitap derkenar notları vesile kılınarak eserlerde yer alan ilimler ve onlara yansıyan kitap kültürü tahlil edilmiştir.Elinizdeki kitabın bir başka katkısı da hiç şüphesiz hakkında neredeyse hiçbir bilgi bulunmayan Cârullah Efendi gibi çok kıymetli bir âlim, müderris, kadı, kütüphaneci ve bibliyofilin ilim âlemine lâyıkıyla tanıtılmış olmasıdır.2013-2014 yıllarında İlmi Etüdler Derneği'nde yürütülen bir araştırma projesinin neticesinde ortaya çıkan bu kitapta değişik ilim dalları açısından kitap kültürünü ele alan 14 yazı yer almaktadır.

...rkenar Notları" isimli çalışma, geçtiğimiz aylarda İlem Kitaplığı ve Nobel Yayınları tarafından Berat Açıl'ın editörlüğünde okura ... Osmanlı Kitap Kültürü - Cârullah Efendi Kütüphanesi Ve Fiyatı ... ... Koleksiyon Seç Açık Erişim Kaynaklar E-Kitap Online Kütüphane II. Ulaştırma ve Lojistik M.Y.O. Kütüp. Şarkiyat Araştırma Merkezi Kütüphanesi E-Tez Koleksiyonu. Elinizdeki kitap bir 17-18. Yüzyıl Osmanlı alimi ve kadısı olan Carullah Efendi'nin kütüphanesi kitap derkenar notları vesile kılınarak eserlerde yer alan ilimler ve onlara yansıyan kitap kültürü... Grubu KPSS Eğitim Bilimleri KPSS GY GK KPSS Lise Önlisans 2018 KPSS ÖABT Kitapları Lise (9.-12. Kağıt Türü. : 1. Hamur. Osmanli Kitap Kü ... OSMANLI KİTAP KÜLTÜRÜ. Cârullah Efendi Kütüphanesi ve... ... ... Grubu KPSS Eğitim Bilimleri KPSS GY GK KPSS Lise Önlisans 2018 KPSS ÖABT Kitapları Lise (9.-12. Kağıt Türü. : 1. Hamur. Osmanli Kitap Kültürü C. Taksit Seçenekleri. İslam medeniyetinin kitapla kurduğu ilişki, değerli bir Osmanlı âlimi olan Veliyyüddin Cârullah Efendi'nin kütüphanesi ve derkenar notları üzerinden inceleniyor. Kitap kültürü, son zamanlarda... Osmanlı imparatorluğu, 1299-1922 -- kitap kültürü. Açıl, Berat. Ek Giriş - Farklı / Değişik Eser Adı. Cârullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar notları. Cârullah Veliyyüddin Efendi, 1658 or 1659-1738. Proceedings of a conference which took place in Istanbul, Turkey, on 14 February 2015, on book culture in the time of the Ottoman Empire, with... İlmi Etüdler Derneği (İLEM), "Osmanlı Kitap Kültürü / Cârullah Efendi Sempozyumu" düzenliyor. değerli bir Osmanlı âlimi olan Veliyyüddin Cârullah Efendi'nin kütüphanesi ve derkenar notları... Osmanlı Kitap Kültürü Cârullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları. Nobel Akademik Yayıncılık. 32.41. Kitap kültürü çalışmaları nispeten yeni bir konu olduğu halde akademide ve... Osmanlı Kitap Kültürü Carullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları. Elinizdeki kitap bir 17-18. Yüzyıl Osmanlı alimi ve kadısı olan Carullah Efendi'nin kütüphanesi üzerinden Osmanlı yazma... Carullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları. Kitap kültürü çalışmaları nispeten yeni bir konu olduğu halde akademide ve entelektüel camiada son zamanlarda artan bir ilgiye mazhar olmaktadır. Berat Açıl. Kitap kültürü çalışmaları nispeten yeni bir konu olduğu halde akademide ve entelektüel camiada son zamanlarda artan bir ilgiye mazhar olmaktadır. İlmi Etüdler Derneği (İLEM) tarafından düzenlenen sempozyumda; İslam medeniyetinin kitapla kurduğu ilişki, Osmanlı âlimi Veliyyüddin Cârullah Efendi'nin kütüphanesi ve derkenar notları üzerinden... Elinizdeki kitap bir 17-18. Yüzyıl Osmanlı alimi ve kadısı olan Cârullah Efendi'nin kütüphanesi kitap derkenar notları vesile kılınarak eserlerde yer alan ilimler ve onlara yansıyan kitap kültürü... Katkı Verenlere Notlar. Elinizdeki kitap bir 17-18. Yüzyıl Osmanlı alimi ve kadısı olan Cârullah Efendi'nin ...