Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Denemedi Demeyin e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Denemedi Demeyin PDF EPUB


Gülayşe Koçak

Denemedi Demeyin - Gülayşe Koçak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Gülayşe Koçak
DOSYA BOYUTU 10,65
TARİH 2017-06-21
ISBN 6051715322
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kendimi bildim bileli, Kelimeler evin önemli bir alanını kaplar. Babamın en ayırt edici özelliklerinden biri, kelimelere, yeni kelimeler öğrenmeye ve bu yeni kelimelerle oynamaya düşkünlüğüdür. Babam ister Türkçe olsun ister yabancı bir dilde, yeni bir kelime öğrendiği zaman bu kelimeyi unutmamak için bir kâğıda yazar (Kelimeler, ikiye katlanmış A4 ebadında kâğıtlardır; her bir çeyrek A4 sayfasında yaklaşık 5-6 kelime, tanımıyla ve kullanılışına dair bir-iki örnek cümleyle yer alır) ve bütün gün yanında Kelimeleriyle dolaşır. Oysa annemde bu tarz bir düşkünlük yok; o, doğallıkla ve sezgileriyle bilir kelimeleri (bu arada babam üç, annem dört yabancı dil biliyor). Bu yüzden evde sık sık iddialaşmalara tanık olunur. Farklı farklı sözlükler telaşla karıştırılır, tanımlar titizlikle karşılaştırılır. Babam bir kelime için on farklı sözlük taramış bile olsa, garip bir şekilde, sonunda genellikle annem sezgileriyle haklı çıkar.

...n gibi dizilerin de etkisiyle son günlerde iyice arttı ... Demedi DEME ! - YouTube ... . ...Söylemeyin o kötüye demeyin Eli kolu tutmaz oldu demeyin demeyin Beni ona demeyin .. Bundan sonra çok yaşamaz demeyim demeyin Söylemeyin demeyin BEN ÖLMEDEN DEMEYIN..! Oysa senin ateşin ben'im, sıcaklığın ben'im demedim mi? Türlü şeyler derler sana demedim mi? Kötü huylar edinirsin demedim mi? Ölmezlik kaynağını kaybedersin demedim mi? Kırdın kahvenin hatırını, demedi deme! Seni bildim bileli hayattı tebessümün Benden gittin gideli yaşamak teessürüm İbadete çevirdin sana mı tefekkürüm Allah'tan gayrı medet, şirktir demedi deme! Bir yazarın herhangi bir konuda kesin yargılara varmadan ve kanıtlama amacı gütmeden kaleme aldığı yazılara deneme denir. Denemelerde yazar kendi kendine konuşuyormuş gibi bi ... "Denemedi Demeyin" Olmaz mı? | Arka Kapak ... . Denemelerde yazar kendi kendine konuşuyormuş gibi bir üslup kullanır. Denemedi Demeyin En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. Denemedi Demeyin. 13.30 TL. Sepete ekle. Girelim Ali serine Çıkalım meydan yerine Küfrümüz iman yerine Sayamazsın demedim mi. Pir Sultan'ım der Şah'ımız Hakk'a ulaşır rahımız On'ki imam katarımız Uyamazsın demedim mi. Deyin mi Diyin mi. Gönderen gloria, 7 Mart , 2014 - Türkçe Dilbilgisi Forumu. Burada da kok onemlidir. "de" kokunun, mastari "demek" olarak; "deyin" 2. cogul sahis emir kipidir....