Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı PDF EPUB


Evin İlyasoğlu

Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı - Evin İlyasoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Evin İlyasoğlu
DOSYA BOYUTU 9,10
TARİH 2009-05-19
ISBN 9944396578
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitabın ekindeki CD’de Evin İlyasoğlu ve Nevit Kodallı’nın söyleşisi (2003 Mersin Radyosu) ile bestecinin Viyolonsel Konçertosu’nun kaydı yer alıyor.Evin İlyasoğlu usta bir romancılık tekniğiyle Nevit Kodallı’nın yaşam öyküsünü Mersin’in Gözne yaylasında geçirdikleri bir günün içine sığdırmış. Bir nehir söyleşisini andıran anlatıda Gözne Kalesi, Sunturas şelalesi ve Gözne yolları, tiyatro dekoru gibi yer alıyor. Nevit Kodallı çocukluğundan başlayıp günümüze uzanan yaşam yolculuğunu bu dekorun içinde anlatıyor.Nevit Kodallı Cumhuriyet’le kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Çalışkanlığı, üretkenliği, kararlılığı ve doğru bildiğini çekinmeden söyleyen karakteriyle tanınan kültür sanat adamımız. Mersin gibi çok-kültürlü bir ortamda doğmuş, küçücük yaşta besteci olmayı aklına koymuş. Kulağında yetiştiği yörenin tüm sesleriyle Ankara’ya yeni kurulan konservatuvara girmiş. Ardından Paris’e giderek çağımıza yön veren bestecilerden Arthur Honegger’le ve nice besteciye yol gösteren Nadia Boulanger’yle çalışma fırsatı bulmuş. Ankara’da yeni kurulan Cumhuriyet’in geçiş dönemini yaşadığı gibi Paris’te de savaş sonrasının geçiş dönemini yaşamış. Eğitimini tamamlayıp Türkiye’ye döndükten sonra nice müzik kurumunda hizmet vermiş, yüzlerce öğrenci yetiştirmiş, müzik sorunlarımızın iyileştirilmesi için çaba göstermiş ve yazdığı pekçok yapıtla çoksesli müzik tarihi zincirinin önemli halkalarından birini oluşturmuş.Atatürk Oratoryosu, Van Gogh ve Gilgameş operaları, Cumhuriyet Kantatı, Hürrem Sultan Balesi, Sinfonietta, Telli Turna, Ebru, Güzelleme,Viyolonsel Konçertosu, liedler, oda müziği yapıtları ve piyano parçalarıyla, hemen her ortam için altmış yılı aşkın bir süre düzenli aralıklarla yapıt üretmiş.Kitabın eki olan CD’de Kodallı’nın konçerto alanındaki tek örneği olan Viyolonsel Konçertosu ve Evin İlyasoğlu ile yaptıkları bir radyo söyleşisinin kaydı yer alıyor. Sesiyle, müziğiyle, anılarıyla, tanıklarıyla Nevit Kodallı, Cumhuriyet tarihimizin önemli bir kavşağı olarak karşımıza çıkıyor.

...ı aklına koymuş. Sesiyle, müziğiyle, anılarıyla, tanıklarıyla Nevit Kodallı, Cumhuriyet tarihimizin önemli bir kavşağı olarak ... Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı | bkmkitap.com ... ... 43.20 TL. Evin İlyasoğlu usta bir romancılık tekniğiyle Nevit Kodallı'nın yaşam öyküsünü Mersin'in Gözne yaylasında geçirdikleri bir günün içine sığdırmış. Nevit Kodallı çocukluğundan başlayıp günümüze uzanan yaşam yolculuğunu bu dekorun içinde anlatıyor.Nevit Kodallı Cumhuriyetle kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Nevit Kodallı Cumhuriyet'le kurumsalla ... Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı PDF INDIR... ... .Nevit Kodallı Cumhuriyetle kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Nevit Kodallı Cumhuriyet'le kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Mersin gibi çok-kültürlü bir ortamda doğmuş, küçücük yaşta besteci olmayı aklına koymuş. Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. Evin İlyasoğlu usta bir romancılık tekniğiyle Nevit Kodallı'nın yaşam öyküsünü Mersin'in Gözne yaylasında geçirdikleri bir günün içine sığdırmış. Nevit Kodallı Cumhuriyet'le kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Mersin gibi çok-kültürlü bir ortamda doğmuş, küçücük yaşta besteci olmayı aklına koymuş. Nevit Kodallı Cumhuriyet'le kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. kitap oku, kitap özeti, kitap özeti indir, Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı babil, Mersin'den... : Evin İlyasoğlu. Mersin`den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı Pan Yayıncılık | 9789944396578. P>Evin İlyasoğlu usta bir romancılık tekniğiyle Nevit Kodallı'nın yaşam öyküsünü Mersin'in Gözne yaylasında geçirdikleri bir günün içine sığdırmış. Nevit Kodallı Cumhuriyet'le kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Mersin gibi çok-kültürlü bir ortamda doğmuş, küçücük yaşta besteci olmayı aklına koymuş. Nevit Kodallı Cumhuriyet'le kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Mersin gibi çok-kültürlü bir ortamda doğmuş, küçücük yaşta besteci olmayı aklına koymuş. Nevit Kodallı Cumhuriyet'le kurumsallaşan çoksesli müziğimizin ikinci kuşak bestecilerinden. Mersin gibi çok-kültürlü bir ortamda doğmuş, küçücük yaşta besteci olmayı aklına koymuş. Sesiyle, müzigiyle, anilariyla, taniklariyla Nevit Kodalli, Cumhuriyet tarihimizin önemli bir kavsagi olarak karsimiza çikiyor. Ürün Adı: Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı Ürün Kodu... Alış-Veriş Listeme Ekle. Mersin'den Yükselen Çağdaş Ses Nevit Kodallı. Nevit Kodallı çocukluğundan başlayıp günümüze uzanan yaşam yolculuğunu bu dekorun içinde anlatıyor....