Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine PDF EPUB


Georgi Dimitrov

İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine - Georgi Dimitrov pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Georgi Dimitrov
DOSYA BOYUTU 10,62
TARİH 2011-10-31
ISBN 9754311860
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Enternasyonal Sınıf Mücadelesinde: Dimitar Blagoev (1856-1924), Vasil Kolarov (16.07.1877-23.01.1950), Georgi Dimitrov (18.06.1882-2.07.1949) XIX. Yüzyılın sonunda ve XX. Yüzyılın ilk çeyreğinde Balkanlarda Marksizm’in en büyük teorisyenleri ve pratisyenleri arasında anılmaktadır.Bulgaristan coğrafyasında yetişen üç Komünist Kadro, Bulgaristan işçi sınıfı hareketinin ve Bulgaristan Komünist Partisi’nin kurucuları ve uygulayıcıları olarak tarihe önemli kayıtlar bırakmışlardır.Georgi Dimitrov, 1923 Bulgar faşizminin baskısı altında Marksizm’i savunduğu gibi, “Reichstag Yangını” bahanesiyle yargılandığı Nazi Almanya’sı (Leipzig-1933) mahkemelerindeki ünlü savunmasında faşizmi yargıladı ve mahkûm etti. Böylece faşizmin Komünistleri asla yargılayamayacağını kanıtladı ve belgeledi. Çünkü Marksist olmak yasal ve meşrudur. Devrimcileri, Komünistleri hiçbir gerici güç yargılayamazdı!Halk Demokrasilerindeki sosyalist kuruculuk döneminde insanın ve insanlığın sosyal ve evrensel kurtuluşu mücadelesinde önemli katkılarda bulundu.Günümüzde artık ne Halk Demokrasileri ne de Sosyalist Sistem var. Ne hazin bir trajedidir ki: Georgi Dimitrov’un anıt mezarı sökülmüş, yerine tuvalet yapılmıştır!Her şeye ve aleyhteki pek çok faktöre rağmen,işçi sınıfı nicelik ve nitelikçe gelişip güçleniyor. Emperyalist-kapitalizmin tüm baskı, sömürü ve diktatörlüğünün aşılması sorgulanıyor. En büyük demokrasi demek olan proletarya diktatörlüğünün ve bu mevziyi tutanların tarihsel ve sosyal haklılığı her olay ve olguda öne çıkıyor. Kapitalizmin devrimci yol ve yöntemlerle aşılacağının kimi maddî imkân ve fırsatları doğuyor. İnsanlık yeniden ayağa kalkıyor. Yeni Ekimler güncelliğini koruyor…Devrimci Proletarya Sınıfı, Komünistler hem coğrafyamızda hem de dünyamızda Dünya Komünist Partisi’nin kurmaylığından yoksun olarak bu süreci yaşıyor.Elimizdeki kitap Bulgaristan’daki sınıf mücadelesini, parti ve sendikaları, işçi sınıfı hareketini, sosyalist hareketi ve sorunlarını incelemektedir. Bu tarihsel süreçten geleceği kazanmak için çok yönlü ders ve sonuçlar çıkarılmalıdır.

...öntemle sınıf hareketinin Osmanlı'dan günümüze geçirmiş olduğu dönemleri ele almıştır ... İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine 2365 Georgi Dimitrov ... . HBV000000V11B. Hatalı İçerik Bildir. İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine Yazılar Yorumları. Çok İyi. Sınıfsız, sömürüsüz yeni bir dünya özlüyoruz, istiyoruz. Yeni dünyayı işçilerin, emekçilerin yaratacağını, bu büyük dönüşümün öncülüğünü en devrimci sınıf olan işçi sınıfının yapacağını söylüyoruz... İkinci neden ise; bu yapılamadığı ölçüde, işçi sınıfı hareketi üzerine bir uçtan ... İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine | bkmkitap.com ... ... İkinci neden ise; bu yapılamadığı ölçüde, işçi sınıfı hareketi üzerine bir uçtan diğer uca savrulan yaklaşımlar geliştirmek yada bu tür yaklaşımlardan etkilenmek kolaylaşmaktadır. İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine, psikoloji-felsefe ve sosyoloji kategorisinde ücretsiz kargo ve 17 TL fiyatıyla ePttAVM.com adresinde. İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine. Ürün Puanı: Yükleniyor... Şili, Kanada Quebec'teki yığınsal öğrenci hareket ve grevleri ise, işçi sınıfı hareketi ile yakın etkileşim içinde gelişti ve her ikisinde de genel grevleri tetikledi. İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine Yazılar kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. H.Yeşil kitapları ve Dönüşüm 1991 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. 17 TL. Elimizdeki kitap Bulgaristan'daki sınıf mücadelesini, parti ve sendikaları, işçi sınıfı hareketini, sosyalist hareketi ve sorunlarını incelemektedir. H. Yeşil kaleme aldığı İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine Yazılar adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. H. Yeşil adlı yazara ait İşçi Sınıfı Hareketi Üzerine Yazılar kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %35 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Sınıfsız, sömürüsüz yeni bir dünya özlüyoruz, istiyoruz. Yeni dünyayı işçilerin, emekçilerin yaratacağını, bu büyük dönüşümün öncülüğünü en devrimci sınıf olan işçi sınıfının yapacağını söylüyoruz... Son yıllarda işçi hareketi ve sendikal hareket üzerine yapılan değerlendirmelerde söze işçi hareketinde yaşanan istikrarsızlıklar ve sendikal hareketteki kriz cümleleriyle başlamak neredeyse .. ...düşünceleri, birleşmeye, işbirliğine ve bir ölçüde anarşizme yönelen bir hareketin temellerini oluşturdu. Elbette ki işçi sınıfı tarihsel öze...