Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türk Devlet Geleneğinde Bürokrasi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türk Devlet Geleneğinde Bürokrasi PDF EPUB


Mehmet Akif Terzi

Türk Devlet Geleneğinde Bürokrasi - Mehmet Akif Terzi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Akif Terzi
DOSYA BOYUTU 7,24
TARİH 2015-03-03
ISBN 6054921553
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dünyada Türklerden başka devlet kavramıyla özdeşleşen bir millet yoktur. Tarihin her döneminde Türklerin devlet teşkilatı altında örgütlenerek varlıklarını bugünlere kadar getirmelerindeki en büyük etken, karakterlerine uygun bir yönetim tarzı oluşturmaları ve bunu sürekli geliştirerek uygulamalarıdır. Kurdukları güçlü bürokratik yapı sayesindedir ki dünyaya nizam verme gibi büyük bir iddianın da sahibi olmuşlardır. İslamiyet ile tanıştıktan sonra devlet yönetim tarzlarını da ona göre şekillendiren Türkler, oluşturdukları sentezle kendilerine has devlet yönetim sisteminin de doruğuna ulaşmışlardır. Binlerce yıllık tarihî süzgeçten geçerek şekillenen bürokratik sistem Osmanlı Devleti’nde her yönüyle kendini göstermektedir.Türklerde devlet sisteminin temelleri ve onu etkileyen unsurlar, Osmanlı bürokrasisinin doğuşu ve merkez-taşra teşkilatlanması, devletin yönetim mekanizması olan dîvânlar, devletin hafıza merkezi Defterhâne, bürokrat yetiştiren okullar, devşirme sistemi ve Enderun, Osmanlı bürokrasisindeki kırılma noktaları ve bürokrasi mekanizmasındaki yenilenme hareketleri, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e aktarılan bürokrasi tecrübesi.. kitapta ele alınan başlıca hususlardır. Kısaca Türklerin dünyaya hükmetmesini sağlayan devlet yönetme sanatının temelleri bu çalışmada toplanmış.Elinizdeki kitabın, tarih öğrencileri ve araştırmacıları için kaynak eser olmasının yanında konunun meraklılarının da ilgisini çekeceğine inanıyoruz. 

...i modeli uygulanmıştır. Lakin devletin aşkınlığı, Türk siyasal geleneğinde tüccar sınıfının gelişmesini de engellemiş, loncalar ve ... Türk Devlet Geleneğinde Bürokrasi Mehmet Akif Terzi ... ... Mehmet Akif Terzi. Dünyada Türklerden başka devlet kavramıyla özdeşleşen bir millet yoktur. Tarihin her döneminde Türklerin devlet teşkilatı altında örgütlenerek varlıklarını bugünlere kadar... "Türk Devlet Geleneğinde Bürokrasi". için 53 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Fiyat. Türk devlet geleneğinde bürokrasi ve memur. Mehmet Akif Terzi. Satıcı. İlk Türk Devletler ... Türk Devlet Geleneği ... . için 53 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Fiyat. Türk devlet geleneğinde bürokrasi ve memur. Mehmet Akif Terzi. Satıcı. İlk Türk Devletlerinde Bürokrasi / Necati Gültepe. Bürokrasi terimi etimolojik olarak bugünkü kavram ve anlamı hatta kaynakları itibariyle tamamen Batı yönetiminin bir kurumu şeklinde yapılanmıştır. En ucuz Kitap Türk Tarihi modellerini karşılaştır ve yorumları inceleyerek Türk Devlet Geleneğinde Bürokrasi keşfet. Türk Devlet Geleneğinde Bürokrasi. Mehmet Akif T BİLGE KÜLTÜR SANAT. mekanizmasındaki yenilenme hareketleri, Osmanlı`dan Cumhuriyet`e aktarılan bürokrasi tecrübesi.. kitapta. 28 TL. İsla...