Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Anadolu Antik Tiyatroları115 Antik Kent 119 Tiyatro e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Anadolu Antik Tiyatroları115 Antik Kent 119 Tiyatro PDF EPUB


Yaşar Yılmaz

Anadolu Antik Tiyatroları115 Antik Kent 119 Tiyatro - Yaşar Yılmaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yaşar Yılmaz
DOSYA BOYUTU 11,9
TARİH 2010-04-01
ISBN 9944757218
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tüm Anadolu ve Trakya gezilip, yaklaşık 41 bin km yol katedilerek hazırlanan Anadolu Antik Tiyatroları, sayıları 150'yi aşan, ölçülebilir durumdakilerin 135'e ulaştığı Anadolu antik tiyatrolarını yerinde inceleyen bir araştırmacının özen ve sabrının ürünü."Türkiye sınırları içindeki tiyatroların tamamını bir araya getirmeyi hep hayal etmiştim" diyen Yaşar Yılmaz, ölçümlerini yerinde yaptığı her bir tiyatroyu incelerken, "tiyatro" olgusunun neden Mısır, Mezopotamya, Çin, Hint, Pers kültürlerinde değil de, Ege Denizi kıyılarında, üstelik Anadolu'nun "kuşluk vakti"nde ortaya çıktığını tartışıyor.115 antik kent ile 119 tiyatronun tarihçesini o dönemin kültürel özellikleriyle birlikte aktaran çalışmada, Anadolu'nun dört bir yanına serpilmiş tiyatro yapılarının yanısıra, onlara hayat vermiş sanatçı ve yapı ustalarının da kucaklandığını görüyoruz.Kitap boyunca bir yandan Antik Çağ ustalarının mühendislik gücüne ve çağdaşlarının tiyatro anlayışına hayran kalmaktan, bir yandan da yüz yıldır süregelen büyük kültür yağmasıyla sarsılmaktan kendimizi alamıyor ve antik tiyatroları yerinde görme isteğiyle başbaşa kalıyoruz."Anadolu'nun antik tiyatroları nerede, nasıl, kaç tane, kaç kişilik?... Yaşar Yılmaz araştırdı, buldu, yazdı. Sağolsun."Arkeolog Dr. Oğuz Alpözen(Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Emekli Müdürü)

... nerede nasıl kaç tane kaç kişilik?. ... Anadolu Antik Tiyatroları 115 Antik Kent 119 Tiyatro ... .. Anadolu Antik Tiyatroları 115 Antikkent 119 Tiyatro, Yaşar Yılmaz. LOT NO: 72. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! 15.36 €. 115 Antik Kent, 119 Tiyatro. Tüm Anadolu ve Trakya gezilip, yaklaşık 41 bin km yol katedilerek hazırlanan Anadolu Antik Tiyatroları, sayıları 150'yi aşan, ölçülebilir durumdakilerin... 115 Antik Kent, 119 Tiyatro. Tüm Anadolu ve Trakya gezilip, yakla ... Holdings: Anadolu Antik Tiyatroları ... . Tüm Anadolu ve Trakya gezilip, yaklaşık 41 bin km yol katedilerek hazırlanan Anadolu Antik Tiyatroları, sayıları 150'yi aşan, ölçülebilir durumdakilerin 135'e ulaştığı... Yaşar Yılmaz. Tüm Anadolu ve Trakya gezilip, yaklaşık 41 bin km yol katedilerek hazırlanan Anadolu Antik Tiyatroları, sayıları 150'yi aşan... Yaşar Yılmaz. 115 Antik Kent, 119 Tiyatro. Tüm Anadolu ve Trakya gezilip, yaklaşık 41 bin km yol katedilerek hazırlanan Anadolu Antik Tiyatroları, sayıları 150'yi aşan......