Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İlköğretimde Kaynaştırma Uygulamaları /Yaklaşımlar Yöntemler Teknikler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İlköğretimde Kaynaştırma Uygulamaları /Yaklaşımlar Yöntemler Teknikler PDF EPUB


Prof. Dr. Bülbin Sucuoğlu

İlköğretimde Kaynaştırma Uygulamaları /Yaklaşımlar Yöntemler Teknikler - Prof. Dr. Bülbin Sucuoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Bülbin Sucuoğlu
DOSYA BOYUTU 4,3
TARİH 2006-03-15
ISBN 9752844804
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap, sınıflarında özel gereksinimli öğrenci bulunan sınıf öğretmenleri için hazırlanmıştır. İlköğretim sınıflarında, Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından "kaynaştırma öğrencisi" tanısı konulmamış olan, ancak çeşitli nedenlerle gelişim ve öğrenmeleri risk altında olan birçok çocuk bulunmaktadır. Bu çocukların akademik başarıları düşük olabilir ve sınıf/okul ortamlarında bazı istenmeyen davranışlar sergileyebilirler. Bu düşünceden hareketle bu kitaptan, sınıflarında bu özelliklere sahip öğrenciler bulunan öğretmenlerin yararlanacağı düşünülmektedir.Kitapta sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri, rehber öğretmenler ve diğer öğretmenler ile idareciler ile idarecilerin kaynaştırma uygulamalarına ilişkin sorunları tanımlanmaya ve bu sorunlara çözümler getirilmeye çalışılmıştır. Kitapta yer alan her bölümde öğretmene olabildiğince işlevsel bilgiler aktarılmış, sınıf ortamında yapılabilecek düzenlemeler ile öğretmenin uygulayabileceği yöntemler ve teknikler açıklanmaya çalışılmıştır. Her bölümde konuya ilişkin örneklere yer verilmiş, bu örnekler olabildiğince yazarların çalışmaları sırasında gözlendiği ya da yaşadığı olaylar arasından seçilmeye çalışılmıştır.

...midir. Örneğin; anlatım yönteminde öğretmenin anlatım biçimi ve kullanacağı sorunların nitelikleri birer tekniktir ... Prof. Dr. Bülbin Sucuoğlu - Doç. Dr. Tevhide Kargın. Yaklaşımlar... ... . Kaynaştırma Eğitiminin Uygulama Aşamaları.10. Türkiye'de Kaynaştırma Uygulamasında Gelinene Durum Ve Karşılaşılan Sorunlar.20. Ankara, Milli Eğitim Basımevi. * Sucuoğlu, B. ve Kargın, T. (2011). İlköğretimde kaynaştırma uygulamaları, yaklaşımlar - yöntemler - teknikler. Ankara, Kök Yayıncılık. ...bir durum olsa da, özel gereksinimli bireylerin kaynaştırma süreçlerinde kimi pekiştir ... İlköğretimde Kaynaştırma Uygulamaları Yaklaşımlar Yöntemler... ... . Ankara, Kök Yayıncılık. ...bir durum olsa da, özel gereksinimli bireylerin kaynaştırma süreçlerinde kimi pekiştireçlerin kullanılması uygun olabilir. "Kaynaştırma Uygulamaları - Doğal Öğretim" için 4 yorum. Güldane. İlköğretim sınıflarında Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından "kaynaştırma öğrencisi" tanısı Alış-Veriş Listeme Ekle. İlköğretim'de Kaynaştırma Uygulamaları Yaklaşımlar - Yöntemler - Teknikler. İçindekiler: Yaklaşımlar-Yöntemler-Teknikler. Benzer Materyaller. İlköğretimde kaynaştırma uygulamaları/ Yazar:: Sucuoğlu, Bülbin Baskı/Yayın Bilgisi: (2006). İlköğretimde Kaynaştırma Uygulamaları Yaklaşımlar Yöntemler Teknikler. Yayınevi / Marka: Kök Yayıncılık. Barkod: 9789754994988. İlköğretimde Kaynaştırma Uygulamaları Yaklaşımlar Yöntemler Teknikler. Marka : Morpa Kültür Yayınları. Barkod : 9799752844802. Her bölümde ögretmene olabildigince islevsel bilgiler aktarilmis, sinif ortaminda yapilabilecek düzenlemeler ile ögretmenin uygulayabilecegi yöntemler ve teknikler açiklanmaya çalisilmistir....