Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Anarşizm Neyi Savunur? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Anarşizm Neyi Savunur? PDF EPUB


Emma Goldman

Anarşizm Neyi Savunur? - Emma Goldman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Emma Goldman
DOSYA BOYUTU 7,5
TARİH 2012-01-12
ISBN 6051031460
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Emma Goldman, Anarşizm Neyi Savunur'da anarşizmin sınırsızlığını tanımlıyor. Günlük hayatın her alanında anarşinin faalliğini savunan Goldman, yeni bir eylem pratiğine, yeni bir yönetim anlayışına dair fikirleriyle yeni bir tahayyülü mümkün kılıyor. Sınırsızlığın, otorite tanımazlığın toğasını tanımlıyor.

...os "yönetici" sözcüklerinden türetilmiştir, yöneticisiz anlamına gelir) toplumsal otoritenin, tahakkümün ... Anarşizm Neyi Savunur - Ekşi Sözlük ... ... Ne zaman halk, protestolar ve şiddet içeren davranışlara tutuşursa, ana akım medya genellikle "anarşi" ve "anarşistlere" atıfta bulunur. Anarşist olarak anılanlar... Ana Sayfa Felsefe Anarşizm nedir? Temel Kavramlar, Köken ve Gelenekler. Daha az radikal olmak üzere farklı bir bireyci anarşizm türü, Boston anarşistleri'nce savunuldu. ...bütün hayatımın itici gücü oldu; diyerek yaşamını tarihsel bir kavganın parçası, devamı haline ... Anarşizm Neyi Savunur? - Emma Goldman ... . ...bütün hayatımın itici gücü oldu; diyerek yaşamını tarihsel bir kavganın parçası, devamı haline getiren Emma Goldman tarafından yazılan "Anarşizm Neyi Savunur?" kitabı... Emma GOLDMAN. Emma Goldman, Anarşizm Neyi Savunur'da anarşizmin sınırsızlığını tanımlıyor. Günlük hayatın her alanında anarşinin faalliğini savunan Goldman, yeni bir eylem pratiğine... Anarşizm, aralarında çatışma çıkacak sınıfların olmadığı bir toplum sistemini savunan felsefi bir akımdır. Anarşizm sistematik bir felsefe akımı olarak ondokuzuncu yüzyılda ortaya çıkmıştır. "Anarşizm" ne anlama gelir? Peter Kropotkin'in deyişiyle, Anarşizm "sosyalizmin hükümetsiz sistemidir…" (Anarşizm, Anarşist Komünizm: Temeli ve İlkeleri, s. 46). A.1.2. "Anarşizm" Ne Anlama Gelir ? "Merkezi planlama" yerine, anarşistler özgür birlikleri savunurlar ve devle...