Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sonsuza Dek Şimdiki Zaman e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sonsuza Dek Şimdiki Zaman PDF EPUB


Suzanne Corkin

Sonsuza Dek Şimdiki Zaman - Suzanne Corkin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Suzanne Corkin
DOSYA BOYUTU 10,56
TARİH 2018-07-09
ISBN 6051866260
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Onun trajedisi insanlık için bir armağan oldu. Ne gariptir ki Henry asla unutulmayacak.” 1953 yılında hayatını yaşanmaz kılan epilepsi nöbetlerini hafifletmek amacıyla 27 yaşındaki Henry Gustave Molaison’a “deneysel bir psikoşirürji” prosedürü –odaklı lobotomi– uygulandı ve hiç beklenmeyen bir sonuç ortaya çıktı. Henry uyandığında artık yeni anılar oluşturamıyordu, hayatının geri kalanında yaşadığı ana hapsolacaktı.Ancak Henry’nin yaşadığı trajedi insanlık için bir lütfa dönüştü. Nörolog Suzanne Corkin’in Sonsuza Dek Şimdiki Zaman adlı kitabında o ve çalışma arkadaşları, Henry’yi felce uğratan hafıza kaybı ile kaybetmediği zekâsı arasındaki çarpıcı çelişkiyi ortaya koydular. Hatırlama kapasitesinin beyinde belli bir bölgede bulunduğu yönündeki bu yeni bilgi hafıza biliminde devrim yarattı. 2008 yılındaki ölümüne kadar sadece H. M. olarak bilinen Henry’nin vakası nöroloji biliminin sarmalında en fazla sonuç doğuran ve atıfta bulunulan vakalardan biri olmayı başardı. İnsan beyninin fonksiyonlarına dair zengin ayrıntılarla beslenen bu eser, şanssızlığı yarım yüzyıllık heyecan verici araştırmalara hız kazandırmış olan bir adamı gözler önüne çıkarıyor.

...arkadaşları, Henry'yi felce uğratan hafıza kaybı ile kaybetmediği zekası arasındaki çarpıcı çelişkiyi ... Sonsuza Dek Şimdiki Zaman - Suzanne Corkin | kitapyurdu.com ... ... Suzanne Corkın. "Onun trajedisi insanlık için bir armağan oldu. Ne gariptir ki Henry asla unutulmayacak.". 1953 yılında hayatını yaşanmaz kılan epilepsi nöbetlerini hafifletmek amacıyla 27... Nörolog Suzanne Corkin'in Sonsuza Dek Şimdiki Zaman adlı kitabında o ve çalışma arkadaşları, Henry'yi felce uğratan hafıza kaybı ile kaybetmediği zekâsı arasındaki çarpıcı çelişkiyi ortaya koydular. 26.25 TL. Nörolog Suzanne Corkin'in Sonsuza Dek Şimdiki Zaman adlı kitabında o ve çalışma arkadaşları, ... Sonsuza Dek Şimdiki Zaman - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . 26.25 TL. Nörolog Suzanne Corkin'in Sonsuza Dek Şimdiki Zaman adlı kitabında o ve çalışma arkadaşları, Henry'yi felce uğratan hafıza kaybı ile kaybetmediği zekası arasındaki çarpıcı çelişkiyi......