Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi PDF EPUB


Levent Gönül

Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi - Levent Gönül pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Levent Gönül
DOSYA BOYUTU 12,48
TARİH 2006-02-22
ISBN 9752710042
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kanat yapan böcekler sıkıcı dünyalarıdan kurtuluyorlar ve yaşayacakları en güzel dünyayı buluyorlar. Yani dünyamızı.Bir Dünya düşlediler. Daha yeşil, daha büyükKanatlar yapıp renk renk. Yükseldikçe yükseldilerVardılar Mavi Dünya’ya. Oradan sarı Dünya’yaOradan Siyah-Beyaz Dünya’ya. En sonunda da Dünyamıza. En iyisi olmalıydıEn güzeli olmalıydı. En mutlusu olmalıydıBütün canlılar için. Sonu yok DünyalarınDaha iyisi hep var. Birazcık cesaretleSen yola çık yeterMitolojik öyküler, Dünya’nın yaratılış öyküleridir. Her kültürün kendi mitolojik öyküsü vardır.Toplumlar mitolojik öykülerini yaratırken, kendi kültürel ögelerini kullanırlar. Bu ögeler, o kültürün dış dünyayı nasıl algıladığı ve anlamlandırdığıyla ilgilidir. İnsanların kendilerini bilmedikleri bu dünyada bir yere koyması ve tanımlaması bu güzel öyküleri ortaya çıkarmıştır. Serinin tamamını okuyan bir çocuk, dünyanın her yerinde ancak sanat eğitimiyle verilebilen evrensel duyguları hissetmeye ve tanımlamaya başlar.

...arı Yaratılışla ilgilidir. Bunlar dünyanın, güneşin ayın yıldızların ve insanların nasıl oluştuğunu anlatırlar ... Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi - Levent Gönül ... . Bir Nefeste Dünya Mitolojisi. Sümer mitolojisinde de yıkıcı bir tufana dair hikayeler vardır. Her yıl, yirmi gün olarak on dokuz aya bölünmüş­ tü, sadece bir ay beş günden oluşuyordu. Kızılderili mitolojisinde ilginç bir diğer hileci Pukwudgie'dir. Lakota halkı arasındaki kehanete göre tıpkı bir örümcek gibi İktomi de bir gün ağını dünya üzerine yayacaktı. %20. Beş Dünya. Levent Gönül. Bileşim Yayıncılık. %20. Ateşin Çalınışı : Yunan Mitolojisi Dünya Mitolojisi 2. ... Bes Dunya Kizilderili Mitolojisi Dunya Mitoloji Serisi... ... . %20. Beş Dünya. Levent Gönül. Bileşim Yayıncılık. %20. Ateşin Çalınışı : Yunan Mitolojisi Dünya Mitolojisi 2. Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi. Levent Gönül. Bileşim Yayınları-Kelepir. Mesela bu yazımızda yazar Levent Gönül kitapları arasında yer alan Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Enerjisini denizlerin mavi kanı biçiminde akıtır ve kendisinden dünya tanrıçası Maka' yı yaratır.Maka' yı yaratırken İnyan ona (elbette başka özelliklerin Kaynak : Mark Daniels, Bir Nefeste Dünya Mitolojisi . ...Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi, Yazar: Levent Gönül, Yayınevi: Bileşim Yayınları (Kelepir), Kategori: Kitap, Detay Kateg...