Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Koyasan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Koyasan PDF EPUB


Darren Shan

Koyasan - Darren Shan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Darren Shan
DOSYA BOYUTU 3,80
TARİH 2011-12-23
ISBN 9944696067
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ölüm başlı başına bir korku temasıdır edebiyatta. Bu tema ile yoğrulan edebi eserler, hayaletler, ruhlar, tanımlanamayan yaratıklar, mezarlıklar ve korkuyu anımsatan, tüyleri ürperten her nevi korku unsuru, ölüme ve ardındaki bilinmeyenlere karşı merakla karışık huzursuzluk verici bir duygu yaratır müdavimlerinde. Korku kitapları okuyan biri bu türü neden sevdiğini tam olarak bilemez. Kendince sever. Fakat vardır elbet bunun da cevabı herkesin ruhunun derinliklerinde bir yerde…Korku edebiyatında, ölümle yaşamın kol kola dans ettiği öyküler, ölümün gerçekliğini bir tokat gibi vurur okurun yüzüne. Türün belkemiğini oluşturan klişelerle bezeli öyküler ve romanlar öncelikli olarak okurunu korkutmayı kendine hedef olarak seçse de, kullandığı korku unsurları bakımından kimi zaman sığ sulara yelken açabilir. Öykü kendi içinde kaybolabilir. Bu noktada, Koyasan gibi bir kitabın varlığı bu türde bambaşka işler de yapılabileceğini, edebi anlamda yepyeni bir sayfa açılabileceğini haykırırcasına vurgulamak istiyor adeta. İşte bu yüzden Koyasan’ı eşi benzeri olmayan bir kitap olarak tanımlayabiliriz. Ölüm ve yaşam ilişkisinin bu denli içten, naif ve gerçek bir şekilde anlatmayı başarabilen eser az rastlanır bir cevher. Böylesi bir mezarlık öyküsünü, çağdaş korku edebiyatının genç ustası Darren Shan’ın kaleminden okumak ise ayrı bir tat ve duygu kazandırıyor okuruna.Koyasan’ın yaşadığı köyde bir dere, derenin üzerinde bir köprü ve az ilerisinde de bir mezarlık bulunmaktadır.Çocuklar gün boyunca köprünün öte tarafında oyun oynarken, Koyasan köprüye bile yaklaşamamaktadır. Ta kiküçük kardeşi bir gün mezarlığa doğru koşup geri gelmeyene dek. İşte ne oluyorsa bundan sonra oluyorKoyasan’ın hayatında. Korkularıyla yüzleşerek mezarlığa doğru ilerlediğinde başına neler geleceğini aklımızdan bin bir şey geçirerek yürek çarpıntılarıyla okuyoruz. Siyahın beyazla, ölümün yaşamla, iyinin kötüyle omuz omuza çarpıştığı bir ortamda Koyasan’ın peşinden herkesi kendi korkusuyla yüzleşmesi için bir an önce bu köprüye bekliyoruz. Bakalım hayatımızın orta yerinde duran bu çetrefilli köprüleri geçerek tünelin ucundaki ışığı görebilecek miyiz? 2006 Dünya Kitap Günü için özel olarak yazılan ve yayımlanan Koyasan, okurlarını korkularıyla yüzleştirecek şiirsel bir yolculuğa çıkarıyor!..

...ic beauty, condensing history, culture and nature ... VISIT KOYASAN, Japan ... . A religious city long closed in on itself, its temple-inns and forest-necropolis invite Koyasan. Koyasan University is founded on the teachings of Kobo Daishi Kukai (弘法大師空海, 774-835), the great Japanese Buddhist monk and founder of Shingon Buddhism inJapan. detailed map of Koyasan and near places. Welcome to the Koyasan google satellite map! See Koyasan photos and images from satellite below, explore the aerial photographs of Koyasan in Japan. ... Koyasan Guide - Japan ... ....