Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sivasilerin Piri Şemseddin Sivasi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sivasilerin Piri Şemseddin Sivasi PDF EPUB


Fatih Ramazan Süer

Sivasilerin Piri Şemseddin Sivasi - Fatih Ramazan Süer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fatih Ramazan Süer
DOSYA BOYUTU 12,93
TARİH 2018-07-02
ISBN 9752482739
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tasavvuf tarihindeki meşhûr ve maruf Şems’lerin üçüncüsü… Şemseddin Sivâsî, XVI. yüzyılın önemli âlim ve ârif zâtlarından, manzum ve mensur yapıda pek çok eserin sahibi velûd bir müellifimiz ve aynı zamanda Halvetiyye tarikatının Şemsiyye kolunu tesis eden kurucu bir mutasavvıfımızdır. Ömrünü Hakk’ın rızası için halka adayan, kalemiyle, vaaz ve nasihatleriyle halka manevi önderlik eden kâmil bir mürşittir. O, senelerce Sivas Meydan Camii’nden verdiği vaazlarla Sivas’ı bir güneş gibi aydınlatan, örnek yaşantısı ve bıraktığı eserlerle ışığı baki olan bir zat-ı şerifti. Şemseddin Sivasî, her daim eserlerinde ve vaazlarında aldatıcı dünya nimetlerine ve nefsin oyunlarına karşı ikazlarda bulundu ve etrafındakileri tevhide çağrıcı oldu. O, kendisi de bir pervane olarak, şiirleriyle canları Şem’in etrafında dönmeye ve nefisleri hakikat ateşinde kül etmeye çağırdı.

...ndakileri tevhide çağrıcı oldu. Şemseddin Sivâsî XVI ... ŞEMSEDDİN SİVÂSÎ - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . yüzyılın önemli âlim ve ârif zâtlarından manzum ve mensur yapıda pek çok eserin sahibi velûd bir müellifimiz ve aynı zamanda Halvetiyye tarikatının Şemsiyye kolunu tesi. Şemseddin Sivasi Sivasilerin Piri. Marka : Ketebe Yayınevi. O, senelerce Sivas Meydan Camii'nden verdiği vaazlarla Sivas'ı bir güneş gibi aydınlatan, örnek yaşantısı ve bıraktığı eserlerle ışığı baki olan... Şemseddin Sivasî, her daim eserlerinde ve vaazlarınd ... Sivasilerin Piri Şemseddin Sivasi | bkmkitap.com ... ... Şemseddin Sivasî, her daim eserlerinde ve vaazlarında aldatıcı dünya nimetlerine ve nefsin oyunlarına karşı ikazlarda bulundu ve etrafındakileri tevhide çağrıcı oldu. 18.70 TL. Şemseddin Sivasî, her daim eserlerinde ve vaazlarında aldatıcı dünya nimetlerine ve nefsin oyunlarına karşı ikazlarda bulundu ve etrafındakileri tevhide çağrıcı oldu. Tasavvuf tarihindeki meşhûr ve maruf Şems'lerin üçüncüsü... Şemseddin Sivasî, 16. yüzyılın önemli alim ve arif zatlarından, manzum ve mensur yapıda pek ç.. Sivasilerin Piri Şemseddin Sivasi Biyografi-Otobiyogafi Tasavvuf tarihindeki meşhûr ve maruf Şems'lerin üçüncüsü… Şemseddin Sivasî, 16. yüzyılın Ketebe Yayınları Fatih Ramazan Süer. 16.50 TL. Şemseddin Sivasî, her daim eserlerinde ve vaazlarında aldatıcı dünya nimetlerine ve nefsin oyunlarına karşı ikazlarda bulundu ve etrafındakileri tevhide çağrıcı oldu. Siyasilerin Piri Şemseddin siyasi. Marka: KİDA. 17.60 TL. Şemseddin Sivasî, her daim eserlerinde ve vaazlarında aldatıcı dünya nimetlerine ve nefsin oyunlarına karşı ikazlarda bulundu ve etrafındakileri tevhide çağrıcı oldu. Bir Şemseddin Sivasi-Sivasilerin Piri kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Şemseddin Sivasi-Sivasilerin Piri kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. 16.50 TL. Şemseddin Sivasî, her daim eserlerinde ve vaazlarında aldatıcı dünya nimetlerine ve nefsin oyunlarına karşı ikazlarda bulundu ve etrafındakileri tevhide çağrıcı oldu....