Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yaratıcı Okuma e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yaratıcı Okuma PDF EPUB


Necmi Aytan

Yaratıcı Okuma - Necmi Aytan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Necmi Aytan
DOSYA BOYUTU 8,61
TARİH 2015-04-15
ISBN 6053201175
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yaratıcı okuma, okunanda yeniyi arama, sunulan metni işlevsel olarak okuma, metindeki farklı bilgi kaynakları içerisinde var olan etkileşimi kavrama ve anlamadır. Yaratıcı okuma, yazarın niyeti ile metnin içeriğinin okur tarafından farklı yorumlanması, bir metnin içeriğinden çok, onu okuyanın dışarıdan tekrar inşa etmesidir. Metni yeniden yapma, oluşturma, dokuma ve ona farklı bir bakış açısı verme, yani muhayyilenin metne giydirilmesi denebilir.Kitabın Birinci Bölüm’ünde genel hatlarıyla okuma ele alınmıştır. Okumanın çeşitleri, okumanın bileşenleri, zihinsel süreçleri, okuma modelleri ve okumanın Türkçe Öğretim Programlarındaki yeri ve önemine değinilmiştir. İkinci Bölüm’de üstbilişsel okuma ve stratejileri; Üçüncü Bölüm’de yaratıcı okumaya giden süreç, yaratıcı düşünce, yaratıcılık ve eğitim gibi konular anlatılmıştır. Dördüncü Bölüm’de yaratıcı okumanın literatürdeki yeri, yaratıcı okumanın yapısı, süreci, gelişimi, yöntemi, duygusal faktörleri ve etkinlik boyutu açıklanmıştır. Beşinci Bölüm’de Türkçe Öğretim Programlarının durumuna, dil becerileri ve Türkçe derslerinde yaratıcılığın önemine değinilmiştir. Altıncı Bölüm’de yaratıcı okuma uygulama etkinlik örneklerine, Yedinci Bölüm’de yaratıcı okuma örnek öğretmen kılavuzuna, son bölümde ise yaratıcı okuma öğrenci etkinlik kitabı örneğine yer verilmiştir.Toplumumuzun her kesimine hitap eden bu eser; özellikle öğrenciler, öğretmen adayları, öğretmenler, akademisyenler ve aileler için de bir kılavuz kitap niteliğindedir. Kitabın Türkçe eğitimi alanına da farklı bir soluk getireceğine ve yeni çalışmalara öncülük edeceğine inanıyoruz.

...ve kitabevleri programlarında çokça "yaratıcı okumaya" yer vermeye başladılar ... Yaratıcı Okuma ... . Yaratıcı okuma, düşünmektir. "Bir edebi kitap nasıl okunmalı? Nitelikli okur kimdir? Yaratıcı okuma nasıl olur?" Bunun yerine birkaç farklı kitabı birlikte okumak, belki yaratıcı okumaya bir katkı sunabilir. Benzer Dosyalar: Araştırmacı Öğretmen Etkinlikleri Konu Eğitimde Yaratıcı Okuma Seminer Çalışması. İlk Okuma Yazma Günlüğü 2019-2020. Okul Yöneticileri Odası. Yaratıcı Okum ... Neden Yaratıcı Okuma? | Günışığı YOU ... . İlk Okuma Yazma Günlüğü 2019-2020. Okul Yöneticileri Odası. Yaratıcı Okuma ve Drama Eğitmeni Çiğdem Odabaşı çocuklarla düzenlediği okuma atölyelerinde kitap okumayı keyifli bir oyuna dönüştürüyor. Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat - Youtube. Saat: 11:00. 11 Mayıs Pazartesi akşam 21.00'de Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile canlı yayında "Yaratıcı Okuma"yı konuşacağız. Yaratıcı okuma atölyelerinden bir tanesi. Okuyorum Oynuyorum Yaratıcı Okuma. Okumak, bir metnin sözcüklerini okumaktan çok daha fazlasıdır. Dünyanın ayrıntılarını okumak için farklı okuma becerilerine sahip olmak gerekir. Okuryazarlık ve yaratıcılık arasındaki ilişki nedir? Son dönemlerde sıkça duyulmaya başlanan yaratıcı okuma nedir, ne değildir? Yaratıcı okumada ...