Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kroyçer Sonat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kroyçer Sonat PDF EPUB


Lev N. Tolstoy

Kroyçer Sonat - Lev N. Tolstoy pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Lev N. Tolstoy
DOSYA BOYUTU 3,82
TARİH 2016-01-01
ISBN 6059379199
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tolstoy’un evinde bir bahar akşamı Beethoven’ın Kroyçer Sonat adlı müzik eseri amatör bir grup tarafından seslendirildi. Müziğin tınısından etkilenen Tolstoy, kadın erkek ilişkisini anlatacağı, ahlak anlayışını sorgulayacağı eserini o akşam yazmaya karar verdi. Eser yayımlandıktan sonra Rus ahlak sistemine aykırı olduğu gerekçesiyle sıkı eleştiriler aldı. Rus Ortodoks Kilisesi bu eseri ile başlayan süreç dolayısıyla Tolstoy’u aforoz etti.

...n yolculuğu öyküsüyle başlıyor, insanoğlunun ruhunun derinliklerinde uyuyan şiddete, kıskançlığa, zavallılığa uzanıyor ... Kroyçer Sonat - Ekşi Sözlük ... . Kroyçer Sonat severek okuduğum bir yazarın kitabı. 2012'de okuduğum son kitap Tolstoy'un Kroyçer Sonat'ı oldu. Tolstoy, kitabın ismini Beethoven'in aynı adlı eserinden almış. Bir tren yolculuğu sırasında aynı vagonu paylaşan kişilerin erkek-kadın ilişkileri... Kroyçer Sonat bir tren yolculuğu öyküsüyle başlıyor insanoğlunun ruhunun derinliklerinde uyuyan şiddete kıskançlığa z ... Kroyçer Sonat - Ekşi Sözlük ... ... Kroyçer Sonat bir tren yolculuğu öyküsüyle başlıyor insanoğlunun ruhunun derinliklerinde uyuyan şiddete kıskançlığa zavallılığa uzanıyor. Lev Nikolayeviç Tolstoy. Tolstoy'un şiddetli bir ruhsal kriz içerisindeyken kaleme aldığı Kroyçer Sonat'ın merkezinde 'Hıristiyan evliliği'nin imkansız olduğu düşüncesi yatar. #28477056 entry adresi şikayet et. 8. (bkz: Kreutzer sonat). 5 Tolstoy KROYÇER SONAT ROMAN Rusça aslýndan çeviren NÝHAL YALAZA TALUY CAN YAYINLARI LTD. ÞTÝ. Hayriye Caddesi No. 2, Galatasaray, Ýstanbul Telefon: (0212) Fax: e-posta: 5. Yazan: Erdal Yüzak. George Bridgetower döneminin ünlü bir İngiliz keman virtüozudur; 1803 yılında Viyana'ya gelir ve Beethoven'la tanışır. Lev Tolstoy'dan Kroyçer Sonat ahlak, kadın-erkek ilişkileri, evlilik gibi konuların işlendiği kısa sayılabilecek bir roman. Kitap yaşı ilerlemiş bir devrimcinin, Pozdnişev'in... Kroyçer Sonat, büyük ümitlerle kurulan, fakat maddi ihtiyaçları karşılanırken sevgi ve ilgi tarafı ihmal edilen bir evliliğin romanı. Pek çok aile çatısı altında yaşanan mutsuzluğu...