Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Birinci Dünya Savaşı veOsmanlı İmparatorluğu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Birinci Dünya Savaşı veOsmanlı İmparatorluğu PDF EPUB


Tevfik Yener

Birinci Dünya Savaşı veOsmanlı İmparatorluğu - Tevfik Yener pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Tevfik Yener
DOSYA BOYUTU 3,46
TARİH 2015-04-08
ISBN 9751035660
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bütün dünyayı büyük bir girdap gibi içine çeken bir savaş. Gizli anlaşmalar, seçilen taraflar, kazanma hırsı, dost görünen düşmanlar, sayısız cephe, milyonlarca kayıp, yeniden şekillenen bir dünya. 1914-1918 yılları arasında yaşanan Birinci Dünya Savaşı… Tevfik Yener, Birinci Dünya Savaşı’na dair yazılmış tüm tarih kitaplarından farklı bir şekilde –bir araştırmacı-gazeteci gözüyle– Osmanlı İmparatorluğu’nun son 10 yılından başlayarak dönemin siyasi durumunu; Avrupa’nın büyük ülkelerinin çıkar uğruna birbirleriyle nasıl anlaşmalara vardıklarını; ancak küçük bir savaşa neden olabilecek bir olayın 4 yıl süren bir savaş, milyonlarca kayıp ve değişen dünya haritasıyla sonuçlanışını; etkileri on yıllarca sürecek, güç dengelerini tamamen değiştiren siyasi tuzakları belgeleriyle irdeliyor.

... Birinci Dünya Savası öncesi Avusturya-Macaristan'la arasında mesafe yaratmıştır ... Osmanlı Devleti ve 1. Dünya Savaşı - Osmanlı Devleti ... . Birinci Dünya Savaşı'nın Osmanlı Devleti Üzerindeki Etkileri. Birinci Dünya Savaşı'nın sonucunda haritalar değişmiş ve Osmanlı İmparatorluğu yıkılış sürecine girmiştir. Birinci dünya savaşı. Savaş Başlamadan Önce. Osmanlı imparatorluğunun savaşa girmesi. Osmanlı İmparatorluğu savaş başladığı zaman tarafsızlığını ilan etmiştir. Bu nedenle, Birinci Dünya Savaşı'nın mağlup güçleri arasında savaşı sona er ... Birinci Dünya Savaşı ve Osmanlı ... . Bu nedenle, Birinci Dünya Savaşı'nın mağlup güçleri arasında savaşı sona erdiren barış antlaşmasını halefin değil de eski rejimin imzaladığı bir tek Osmanlı İmparatorluğu hükümeti oldu. ...DERSİ / İNKILAP-2-Millî Mücadele Ünitesi / I.Dünya Savaşı ve Osmanlı Devleti. Çünkü savaşı kazanacaklarına inanan her blokun amacı, savaş sonunda imparatorluk topraklarını paylaşmaktı. ...tek hakim konumuna yükselmiş ve arka planda başat bir güç olarak Osmanlı İmparatorluğu'nu yönetmekteydi. Böylelikle Osmanlı İmparatorluğu, fiilen Birinci Dünya Savaşı'na girmiş bulundu. 24-08-2009 04:28. #2. .dunya savaşı ve osmanlı imparatorluğu. Sehrin düsüsü ile Irak bölgesi de elimizden çikti. Birinci Dünyâ savasi esnasinda Çanakkale'de de çok mühim savaslar oldu. Osmanlı Cepheleri, I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı İmparatorluğu'nun savașa katıldığı cephelerdir. Kafkasya Cephesi (1914-1918), Rusya'ya karşı. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Birinci Dünya Savaşı ve Osmanlı İmparatorluğu. taraflar, kazanma hırsı, dost görünen düşmanlar, sayısız cephe, milyonlarca kayıp, yeniden şekillenen bir dünya. 1.Dünya savasi öncesi Osmanlı imparatorluğu. Bilgin Oyuncu. Загрузка... Dünya Haritasını Hep Yanlış Öğrettiler; İşte Gerçeği ve İnanılmaz Farkları! Not: Kars, Ardahan ve Batum 1877 - 1878 Osmanlı - Rus savaşı sonunda yapılan Berlin I. dünya savaşının sona ermesi. Avusturya - Macaristan İmparatorluğu İtalyanlar ile ateşkes imzaladı. Osmanlı İmparatorluğu, I. Dünya Savaşı'nda 9 ayrı cephede mücadele verdi. Birinci Dünya Savaşı ile ilgili detaylı bilgi almak için FORSNET'in aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz. ...ve belki de Birinci Dünya Savaşı patlak verdiği zaman Osmanlı İmparatorluğu için bu evre, çoktan geçmişti. Mali ve askeri felaketlerden (1877-78 Türk-Rus Savaşı) bunalan II. Usta gazeteci Tevfik Yener, Birinci Dünya Savaşı'nı ve Osmanlı İmparatorluğu'nu mercek altına alan bir tarih çalışması ile kitap severlerle buluştu....