Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma SürgüKarlar Altında Yatan Bir Tarih (Cep Boy) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

SürgüKarlar Altında Yatan Bir Tarih (Cep Boy) PDF EPUB


Talip Aydemir

SürgüKarlar Altında Yatan Bir Tarih (Cep Boy) - Talip Aydemir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Talip Aydemir
DOSYA BOYUTU 4,88
TARİH 2009-01-14
ISBN 9752542594
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Söz verin dağlar, kuşlar, dereler, ağaçlar! İnsanlık için, yeniden doğmak için, çığlıklar için, kutsiyetim için göz yummayacaksınız ve söz verin, bir daha açılmamak üzere kapanacak sayfalar; unutturmamak için…”Yine her savaşın bir yenilgi olduğunu vurgulasa da tarih, insanlar inatla kendilerini yeni bir yenilgiye hazırlamakla meşgul oluyordu. Oysa doğa öyle değildi; ölüyor, yine azimle diriliyor, bütün güzelliğini insanların önüne sunuyordu. Ve Tanrı yeni bir günü müjdeliyordu sabırsızca bekleyen insana... Tahsin ve Şıhan, bambaşka coğrafyalardan çıkıp Sarıkamış’a geldiklerinde, insanı dize getiren bu toprakların artık ortak kaderleri olduğunu biliyorlardı. Birbirine sıkı sıkıya bağlanan bu iki arkadaş; ölümle yaşamı, ayakta kalabilme mücadelesini, arkalarında bıraktıkları geçmişlerini ve gelecek umutlarını paylaştılar, tıpkı bir somun ekmeği paylaşır gibi… Şıhan’ın yüreğini yakan sevdası bu topraklara yadigâr kaldı. Tahsin ise hayatı boyunca adına mektuplar yazdığı sevgiliyi yine bu topraklarda buldu…Allahuekber Dağları’nın koynunda, ölüme meydan okuyan on binlerce askerin verdiği amansız mücadele… Tarihe bırakılmış bir kahramanlık hikayesi… Ve savaşın korkunç yüzüne inat büyüyen bir sevdanın öyküsü.“Sürgü”, yakın tarihimizin en iç acıtan sayfalarından birini büyük bir ustalıkla okurlarına sunan bir ilk kitap.

...asa da tarih insanlar inatla kendilerini yeni bir yenilgiye hazırlamakla meşgul oluyordu ... Sürgü Karlar Altında Yatan Bir Tarih (Cep Boy) ... . SÜRGÜ Karlar altında yatan bir tarih & CEP BOY. TALİP AYDEMİR. Sürgü-karlar altında yatan bir tarih. Talip Aydemir. Satıcı. Günay Şahin tarafından 06/12/2017 tarihinde (2 yıl önce) saat 18:10'de oluşturuldu. "Sürgü", yakın tarihimizin en iç acıtan sayfalarından birini büyük bir ustalıkla okurlarına sunan bir ilk kitap. Paylaş Yorum Yaz 0. Kitap AdıSürgü Karlar Altında Yatan Bir Tarih. Sayfa Sayısı28 ... Sürgü Karlar Altında Yatan Bir Tarih (Cep Boy) Talip... - GittiGidiyor ... . Paylaş Yorum Yaz 0. Kitap AdıSürgü Karlar Altında Yatan Bir Tarih. Sayfa Sayısı288. Soru Bankası. Yaprak Testler. Tarih. Konu Anlatım. Soru Bankası. Neden? 12.00. cep boy. Açıklama. Yorumlar. ÖZEL BASKI ÖZEL FİYAT / 9,90 TL Sarıkamıştan doğan bir aşkın hikâyesi TALİP AYDEMİR. Türü: Tarihi Roman 1. Baskı Ocak 2009 290 Sayfa 10,5 x 17,5 cm 2.Hamur Kağıt Karton Kapak Türkçe. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Sezgin Bilimler Tarihi Kütüphanesi İstanbul Refik Halit Karay Fatih İlçe Halk Kütüphanesi İstanbul Seyrantepe Halk Kütüphanesi İstanbul. ...Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Türk. 285 s. ; 17 cm. Konu Başlığı: Türk Edebiyatı -- Tarihi Roman. Ek Yazar: Yıldız, Sibel. ...Adı (...