Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Akıl ve Tutku e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Akıl ve Tutku PDF EPUB


Jane Austen

Akıl ve Tutku - Jane Austen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jane Austen
DOSYA BOYUTU 8,35
TARİH 2012-08-16
ISBN 6055433666
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Akıl Ve Tutkuyazdığı ilk roman olmasa da Jane Austen’ın yayımladığı ilk eseriydi. Austen romanın ismini orijinalinde Elinor ve Marianne olarak belirlemişti ve mektuplardan oluşur şekilde kaleme almıştı. Yazar daha sonra hem eserin ismini hem de tarzını değiştirdi fakat ana temayı korudu: Gerçek mutluluk sadece akıl ve tutku arasındaki hassas dengenin kurulmasıyla mümkündür.1775 yılında bir din adamı olan George Austen ve eşi Cassandra’nın yedinci çocuğu olarak dünyaya gelen Jane Austen eğitiminin büyük bir kısmını evde tamamladı. Mutlu bir çocukluk geçirdi. Ablası Cassandra ile de ayrılmaz bir ikili oluşturuyordu. Yaşamı boyunca romanlarında karakterize ettiği orta sınıfı, seçkin tabakayı ve aynı zamanda aristokrat kesimi de inceleme fırsatını buldu. 1817’de 42 yaşındayken yakalandığı hastalık nedeniyle yaşamı son bulan Jane Austen kısacık hayatına büyük başarılar sığdırdı. Austen, keskin zekâsını ve ince mizah anlayışını yansıtan güçlü kalemiyle İngiliz Edebiyatı’nın en önemli yazarlarındandır.Jane Austen, Akıl Ve Tutku’da iki kız kardeşin hikâyesini anlatıyor: Elinor ve Marianne Dashwood. Elinor sağduyusuyla hareket eden, gerçekçi bir yapıya sahipken Marianne ise aşırı duygusal ve uslanmaz bir romantik. Bu nedenle Marianne ablası Elinor’la flört eden Edwards’ı bir hayli ruhsuz bulmakta. Ölçülerine uyan Willoughby ile tanıştığında Marianne’in ayakları tutkuyla yerden kesilir ve skandallara yol açabilecek kadar duyarsız davranmaya başlar. Bunu takip eden eş bulma oyunları çarpıcı sırlara, beklenmedik gelişmelere ve acı ihanetlere sahne olur.Birbirine tamamen zıt karakterdeki bu iki kız kardeşin özel hayatlarında karşılaştıkları talihsizlikler ve bunlardan aldıkları dersler romanın kalbini oluştururken yazar, 19. Yüzyıl’ın başlarındaki İngiliz toplumunun değer ve ön yargılarını da ustalıkla irdeliyor.

...manları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı ele alır ... Akıl ve Tutku - Jane Austen ... . Bu romanda da Jane Austen'ın derin gözlemi... Eserlerinde güçlü kadın karakterleri başkahramanlar olarak yer aldı. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı... 10.20 TL. - Lauren, 9. Marianne'in kalbi tutkuyla yanıyor; Elinor ise hep kalbine söz geçirmeye çalışıyor. Marianne nişanlısının ... Akıl ve Tutku Biyografi.info. ... ... 10.20 TL. - Lauren, 9. Marianne'in kalbi tutkuyla yanıyor; Elinor ise hep kalbine söz geçirmeye çalışıyor. Marianne nişanlısının da kendisi gibi tutkulu ve canlı olmasını istiyor. Akıl ve Tutku Bilgi. "Elinor ve Marianne'in çok sayıda akrabası ve arkadaşı var ama bazıları öyle tuhaf davranıyor ki onlar yüzünden başlarına bir sürü iş açılıyor." Akıl Ve Tutku yazdığı ilk roman olmasa da Jane Austen'ın yayımladığı ilk eseriydi. Jane Austen, Akıl Ve Tutku'da iki kız kardeşin hikâyesini anlatıyor: Elinor ve Marianne Dashwood. Eserlerinde güçlü kadın karakterleri başkahramanlar olarak yer aldı. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı... 10 Haziran 2015 Çarşamba. Jane Austen - Akıl Ve Tutku PDF. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı ele alır. 14.90 TL. İŞ BANKASI YAYINLARI , Akıl Ve Tutku için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. İlk başlarda ismini Elinor ve Marianne olarak düşünse de kitap günümüze akıl ve tutku (veya kül ve ateş) şeklinde geliyor. Orjinal ismi "Sense and Sensibility" olduğunu da yazalım....