Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kobani'den Kaçış e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kobani'den Kaçış PDF EPUB


İlhame Çağlı

Kobani'den Kaçış - İlhame Çağlı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İlhame Çağlı
DOSYA BOYUTU 7,22
TARİH 2015-04-24
ISBN 6053232629
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Genç kadın düştüğü yerden kalkarak tekrar koşmaya çalıştı, sürülmüş tarlanın keseklerinden dolayı bir kez daha tökezleyerek yüzükoyun toprağa kapaklandı. Bu kez biraz biçimsiz düşmüştü ki, dizlerinde sızlama hissetti. Dizlerinin, kesin soyulduğunu ve kanıyor olabileceğini düşündü lakin bakmadı, daha doğrusu bakamadı. Zaten, bakacak zamanı da yoktu. Çocuğunun kolundan yakalayarak hızla yanına çekti. Sırtını, geldiği tarafa vererek dizlerini kıvırdı, ağlayan çocuğuna kendisini siper ederek, kollarıyla onu sardı. Bir yandan onu öperek, okşayarak susturmaya çalışırken, bir yandan da yan gözle arkaya bakıyor, kendilerine bir merminin gelip, gelmediğini görmeğe çalışıyordu. Siyah çarşafın eteğiyle, kıvrılmış ayaklarını hızla örttü, çarşafın üst kısmıyla da çocuğunun üzerini kapattı. Mümkün olduğu kadar hareketsiz kalarak, öldü görüntüsü vermeye çalışıyordu. Yanından perişan bir vaziyette insanlar, yarı koşmaya, yarı sürünmeye devam ediyorlardı. Aslında, o kalabalıktan ayrı düşmek de istemiyor, onlarla birlikte hareket etmeye çalışıyordu.Tekrar ayağa kalkmaya yeltendi. Ayak bileğindeki dayanılmaz ağrıyla olduğu yerde kalmayı sürdürdü. Herhalde ya kırıldı ya da incindi diye düşünürken, içinden, “Allah’ım yardım et! Çocuğumu kurtaracak kadar bana güç ver! O, daha hayatı bile tanımadı. O, çok küçük!” diye mırıldandı.Arkadan gelen insan seli çok fazlaydı. Onların hepsi bitene kadar ben de biraz nefesimi toplarım diye düşündü. Yeter ki silah sesleri son bulsun istedi.”

...nda çatışmaların yaşandığı Kobani'nin yakın bir zamanda IŞİD'in kontrolüne geçebileceği iddia edildi ... Kobani'den Kaçış | bkmkitap.com ... . Kobani'den sivillerin tahliyesine başlandığı öğrenildi. Kobaniden Kaçış Cinius Yayınları 9786053232629Kobaniden Kaçış Cinius Yayınları. Bugüne kadar satın aldığım belki de en dolu en faydali kitap. "Genç kadın düştüğü yerden kalkarak tekrar koşmaya çalıştı, sürülmüş tarlanın keseklerinden dolayı bir kez daha tökezleyerek yüzükoyun toprağa kapaklandı. Bu .. Ana Sayfa Siyaset Kobani'den kaçış devam ediyor. Kobani’ye bağlı Tılhazal köyünde yaşadıkların ... Kobani'den Kaçış - Diken ... . Bu .. Ana Sayfa Siyaset Kobani'den kaçış devam ediyor. Kobani’ye bağlı Tılhazal köyünde yaşadıklarını ifade eden Mıhemmed Bekir Mıstafa, dokuz gün önce köylerini terk ettiklerini söyledi....