Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Libidinal Ekonomi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Libidinal Ekonomi PDF EPUB


Jean François Lyotard

Libidinal Ekonomi - Jean François Lyotard pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jean François Lyotard
DOSYA BOYUTU 12,39
TARİH 2011-12-01
ISBN 9757638506
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Semiyotikten cinsel politikaya, edebiyat kuramından ekonomiye Nietzsche, Freud, Marx, Sade, Lacan, Bataille, Deleuze, Klossowski ve daha birçok düşünürle birlikte felsefenin dehlizlerine uzanan çetrefilli, sarsıcı ve aydınlatıcı bir gezinti.Libidinal Ekonomi, Fransız filozof Jean-François Lyotard’ın tartışmasız en önemli eseri...Çağdaşı birçok Fransız düşünür gibi felsefeye Husserl'in fenomenolojisi üzerinekaleme aldığı tanıtım kitabıyla başlayan Lyotard, "postmodern" kavramını felsefede kullanan ilk kişidir. Çağımızın Hegel diyalektiğinin verileriyle uyuşamayacağı saptamasından yola çıkarak, günümüzün modernlik çabalarını aşmaya çalışmış, bu arada moda haline geldikten sonra da asıl amacının "modernliği" yeniden yazmak olduğunu belirtmiş, bu aşamada ciddi felsefe okumalarıyla birtakım yeniliklere, yorumlara açılmıştır.Bu incelemede bir yandan Marx ile Freud'un arasına girerek daha önce Frankfurt okulunun yaptığı gibi ikisini birarada okuyor, onların başarısız olduğu noktalarda ikisini de alttan alta Lacan psikanaliziyle, Benveniste dilbilimiyle, Fransız düşünürlere özgü Marx okumalarıyla zenginleştiriyor. Bu heyecan verici serüvende okur Klossowski'nin romanlarından, Eski Yunan ekonomisine kadar birçok yere uğruyor. Serüvenin sonunda karar okura kalıyor.“Tekrar edelim, tekrar edelim, Marx'ın eleştirisini, yani teorisinin teorisini yapmayacağız: O zaman teorik olanda kalırdık. Hayır, hangi yoğunlukların teorik göstergelerde, hangi duyguların ciddi söylemde yer aldığını göstermek gerekli; Marx'tan duygularını çalmalıyız. Onun gücü söyleminin iktidarından ileri gelmez, hatta onunla ters orantılı bile değildir çünkü eğer böyle olsaydı konum olarak bu diyalektikle aynı kapıya çıkardı; hayır onun gücü burada ya da orada, akıl yürütmenin tutarlılığından bağımsız bir şekilde kimi zaman unutulmuş bir ayrıntıda, kimi zaman iyice eklemlenmiş ve köklenmiş katı bir kavramsal aygıtın tam ortasında -ama elbette her zaman akılcı göstergelerde- patlak verir. Bir Marx eleştirisi (daha önce yüz bin kere yapılmış olması bir yana) ne olabilirdi ki?”

...iye. semiyotikten cinsel politikaya, edebiyat kuramından ekonomiye nietzsche, freud, marx, sade, lacan, bataille libidinal ekonomi, fransız filozof jean-françois lyotard'ın tartışmasız en önemli eseri ... Libidinal Ekonomi - Ekşi Sözlük ... ... In other projects. Libidinal Ekonomi -Libidinal Economy. Vikipedi, özgür ansiklopedi. Libidinal Ekonomi ahlaki ya da politik yönelim eksikliği gibi birçok gerekçelerle, üzerinde eleştiriliyor. Libidinal Ekonomi. Libidinal ekonomi, Jean François Lyotard’ın insan varlığındaki, aklın ve mantığın işleyişine karşı koyup, direnç gösteren itkiler için kullandığı terim. 27.88 TL ... Libidinal Ekonomi - Libidinal Ekonomi - Genel Ekonomi Kavramları... ... . Libidinal Ekonomi. Libidinal ekonomi, Jean François Lyotard’ın insan varlığındaki, aklın ve mantığın işleyişine karşı koyup, direnç gösteren itkiler için kullandığı terim. 27.88 TL. Libidinal Ekonomi, Fransız filozof Jean-François Lyotard'ın tartışmasız en önemli eseri... Çağdaşı birçok Fransız düşünür gibi felsefeye Husserl'in fenomenolojisi üzerine kaleme aldığı tanıtım... Jean François Lyotard. Semiyotikten cinsel politikaya, edebiyat kuramından ekonomiye Nietzsche, Freud, Marx, Sade, Lacan, Bataille, Deleuze... Libidinal Ekonomi, Fransız filozof Jean-François Lyotardın tartışmasız en önemli eseri...Çağdaşı birçok Fransız düşünür gibi felsefeye Husserl'in fenomenolojisi üzerine kaleme aldığı tanıtım kitabıyla... Marx ve Freud'dan mülhem kavramları özgün bir tarzda birleştirerek, kapitalizmi, keyifin can alıcı ama sorunlu bir rol oynadığı bir "libidinal" ekonomi olarak tarif ediyorsunuz. Libidinal ekonomi, Jean François Lyotard'ın insan varlığındaki, aklın ve mantığın işleyişine karşı koyup, direnç gösteren itkiler için kullandığı terim. "Libidinal Ekonomi". için 8 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 15,00 TL. Sepete Ekle. Libidinal Ekonomi. Jean - François Lyotard. Satıcı. 14.28 €. Libidinal Ekonomi, Fransız filozof Jean-François Lyotardın tartışmasız en önemli eseri...Çağdaşı birçok Fransız düşünür gibi felsefeye Husserl'in fenomenolojisi üzerine kaleme aldığı... Libidinal Ekonomi-Jean François Lyotard en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Libidinal Ekonomi, Fransız filozof Jean-François Lyotard'ın tartışmasız en önemli eseri... Jean François Lyotard. Semiyotikten cinsel politikaya, edebiyat kuramından ekonomiye Nietzsche, Freud, Marx, Sade, Lacan, Bataille, Deleuze... Jean François Lyotard - LİBİDİNAL EKONOMİ kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Libidinal Ekonomi, Fransız filozof Jean-François Lyotard'ın tartışmasız en önemli eseri... Libidinal Ekonomi, Fransız filozof Jean-François Lyotard'ın tartışmasız en ...