Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nuri Demirağ: Uzun İnce Bir Yolda Bitmeyen Şarkımız e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nuri Demirağ: Uzun İnce Bir Yolda Bitmeyen Şarkımız PDF EPUB


H. Caner Akkurt

Nuri Demirağ: Uzun İnce Bir Yolda Bitmeyen Şarkımız - H. Caner Akkurt pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR H. Caner Akkurt
DOSYA BOYUTU 6,33
TARİH 2015-04-21
ISBN 6056456725
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“…Nuri Demirağ Türkiye'ye büyük hizmetleri olan, ilk yerli uçağı icat eden insandır. Daha 1930'lu yıllarda uçak sanayisinin kurulması için çaba sarf eden kişidir. 1931 yılında İstanbul'a bir köprü yapmak istiyor. Planını projesini hazırlıyor ve Gazi Mustafa Kemal’in yanına gidiyor. Gazi bundan büyük heyecan duyuyor ve kendisini İsmet İnönü’ye gönderiyor. Orada İsmet İnönü ve dönemin Bayındırlık Bakanı Ali Çetinkaya, böyle saçmalık olmaz diyor ve Nuri Demirağ’ı engelliyor. O kadar ki Demirağ: "İstanbul’a bir köprü gerekiyor, bunu ben yapamazsam çocuklarım yapacak. Vasiyet ediyorum bu köprüden İsmet İnönü ve Ali Çetinkaya geçmesin’ diyor…"“…İstanbul Boğazına bir köprü hayalini Nuri Demirağ kurmuştu. Ben de bunu bu konuda çalışma yaparken öğrendim. Dönemin yönetimi projelerinin önünü kesti. Biz şimdi Rahmetli Nuri Demirağ’ın hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz…”"Milletimiz yeniden büyük bir medeniyet inşa edecektir."R. Tayyip Erdoğan (2011 ve 2014’teki Sivas konuşmasından)

... Şarkımız 9786056456725 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz ... Nuri Demirağ : Uzun İnce Bir Yolda Bitmeyen Şarkımız - BKM Kitap ... . Vasiyet ediyorum bu köprüden İsmet inönü ve Ali Çetinkaya geçmesin' diyor...". "...İstanbul Boğazına bir köprC hayalini Nuri Demirağ kurmuştu. Ber de bunu bu konuda çalışma yaparken öğrendim. Caner Akkurt-%15 indirimli-"...Nuri Demirağ Türkiye'ye büyük hizmet. Orada İsmet İnönü ve dönemin Bayındırlık Bakanı Ali Çetinkaya, böyle saçmalık olmaz diyor ve ve Nuri Demirağ'ı engelliyor. Gazi bundan büyük heyecan duyuyor ve kendisini Ismet Inönü'ye gönderiyor. Orada Ismet Inönü ve ... Nuri Demirağ Uzun İnce Bir Yolda Bitmeyen Şarkımız - H. Caner... ... . Gazi bundan büyük heyecan duyuyor ve kendisini Ismet Inönü'ye gönderiyor. Orada Ismet Inönü ve dönemin Bayindirlik Bakani Ali Çetinkaya, böyle saçmalik olmaz diyor ve Nuri Demirag'i engelliyor....