Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yasin Tefsiri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yasin Tefsiri PDF EPUB


Hamamizade

Yasin Tefsiri - Hamamizade pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hamamizade
DOSYA BOYUTU 5,84
TARİH 2015-04-09
ISBN 6055350741
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sevgili Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed (Sallellâhü Aleyhi Ve Sellem)in “Her şeyin bir kalbi var. Kur’an’ın da kalbi “YASİN”dir.” buyurduğu YASİN Suresinin daha önce Arapça olarak yazılmış olan tefsirinin Türkçeye çevrilmiş şeklidir. Her müslümanın dinî hislerinin gelişmesine katkıda bulunacağına inandığımız bu kitabı bütün din kardeşlerimize tavsiye eder, Allah (Celle Celâlühû) hazretlerinden bu kitabı hayırlara vesile kılmasını niyaz ederiz.

...abadi tefsirinde buyuruldu ki; ALLAH'ü Teala'nin dört bin ismi vardir ... Yâsîn Suresi Tefsiri - Diyanet İşleri BaşKanlığı ... . Yâsîn sûresinin tefsiri konusunda çok sayıda eser kaleme alınmıştır. Süleymaniye Kütüphanesi'nde 100 civarında Yâsîn tefsiri, havâs ve tercüme kayıtları bulunmaktadır. 36 / YASİN SÛRESİ Mekkî olup seksen üç âyettir. Adını sûrenin ilk ayetinden alır. Ana Sayfa / İLİM - KÜLTÜR - SANAT - FİKRİYAT / Makaleler / Yâsin Sûresi Meâli ve Özet Tefsiri / Zafer KARLI. Yüksek lisans tezi. Konuları açısından yâsîn sûresinin tefsir ... Yasin Suresi Tefsiri Mevdudi | Huzur Sayfası .:. İslami Bilgi Kaynağınız ... . Yüksek lisans tezi. Konuları açısından yâsîn sûresinin tefsiri. Ömer CİHANGİR Mayıs 2013. iii. ÖZ Bu tez, konulu tefsir alanında yapılmış bir sûre tefsiri çalışmasıdır. "Herşeyin bir kalbi vardır. Kur´anın kalbi de Yasin´dir. Kim Yasin suresini okursa Allah o kişinin Yasini okumasından dolayı ona Kur´anı on kere okumuş kadar sevap yazar.[2]. Çünkü o zenginlik (fakirlikten kurtulma) suresidir. 1. Muhtasar Tefsiri İbni Kesir, C. 3, S. 427. Şüphesiz ki sen elbette dosdoğru bir yol üzere olan Nebilerdensin." Yasin. 1, 4. Yapılan tefsirlerde Ya-Sin kelimesi Ey İnsan anlamına geldiği söylenmektedir. YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali). 3- Bazilari, "Yasin" Kuran'i Kerim'in isimlerindendir, demislerdir. 4- Bazilari da, "Yasin" surenin ismidir , demis. Esterabadi tefsirinde buyuruldu ki; ALLAH'ü Teala'nin dört bin ismi vardir. Rahman ve Rahim Allah´ın Adı ile; Yasin Suresi seksen üç âyettir. Mekke´de nazil olmuştur. Allah teala bu sure.-i celileye, Hz. Muhammed (s.a.v.)in Peygamberliğinin hak olduğuna yemin ederek başlıyor ve... Yasin Suresi Yasin suresi, Mekke'de inmiş olup üç ana konuyu kapsamaktadır. Anlamı : Yasin. 2. Ayet : Vel kur'anil hakiym. 3. Ayet : İnneke le minel murseliyn....