Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Süveyda'ya Mektuplar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Süveyda'ya Mektuplar PDF EPUB


Mehmet Nuri Parmaksız

Süveyda'ya Mektuplar - Mehmet Nuri Parmaksız pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Nuri Parmaksız
DOSYA BOYUTU 6,91
TARİH 2015-04-21
ISBN 6053421986.0
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mehmet Nuri Parmaksız “Süveyda'ya Mektuplar” serisinde Tanzimat sonrası süreçte oldukça rağbette olan mensur şiir tarzına yeni bir şekil veriyor. Bu metinlere kurgusal olarak geleneksel anlamda ne hikâye, ne deneme, ne inceleme, ne mektup diyebiliriz. Ama bu türlerin hepsinin bir sentezi olarak bakabiliriz. Kolay okunan, yormayan, yumuşak üsluplu bu metinlerle Parmaksız, geleneksel ifade türlerinin dışında yeni bir tür denemesi ortaya koyuyor. Bunlara şimdilik herhâlde “deneysel sohbet” demek gerekir. Zira “deneysel” terimi denemeyi ve denenen bir hayatı karşılayan hikâyeyi içeriyor.”(Prof. Dr. Nurullah ÇETİN)Süveydam, bu mektupları yazarken sana olan aşkım bâki, sana dâir duygularım sonsuz lâkin Necip Fazıl'ın söylediği,“Anladım ki sanat Allah'ı aramakmış Gerisi hep çelik çomak oynamakmış”sözlerindeki gerçeği nasıl göz ardı edebilirim? Üstad, acıların ve sancıların kaynağını,“ben ki toz kanatlı bir kelebeğim,minicik gövdeme yüklü Kafdağı,bir zerreciğim ki, arş'a gebeyim,dev sancılarımın budur kaynağı!”diye göstermişken, gönlüme senin aşkını koyan ve bu güzelliği kuluna ihsan eden Yüce Rabbimi nasıl unutabilirim? Seni unuturum da, O'nu unutamam Süveyda. Aşkın için bir kelebek olurum da, O'nsuz sana varamam Süveyda.Heyhat! Kara sevdâ denilen yol ne de dardırAşk bitti mi dünyâ kelebek ömrü kadardır.

...ne derinden etkiledi benliğimi, Süveyda'ya Mektuplar ... Kelebek Ömrü ve Süveyda'ya Mektuplar / Kitap / Milliyet Blog ... . Süveyda'ya mektup 11. "Havada bulut görsem; sanırım senden nişan." Bu metinlere kurgusal olarak geleneksel anlamda* ne hikâye, ne deneme, ne inceleme, ne mektup diyebiliriz. Ama bu türlerin hepsinin bir sentezi olarak bakabiliriz. Süveydâ'ya Mektuplar. 1K likes. Bu metinlere kurgusal olarak geleneksel anlamda ne hikâye, ne deneme, ne inceleme, ne mektup diyebiliriz. Contact Süveydâ'ya Mektuplar on Messenger. Mehmet ... Süveydaya Mektuplar - ePttAVM ... . Contact Süveydâ'ya Mektuplar on Messenger. Mehmet Nuri Parmaksız "Süveyda'ya Mektuplar" serisinde Tanzimat sonrası süreçte oldu...