Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yunus Emre'nin Poetikası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yunus Emre'nin Poetikası PDF EPUB


Prof. Dr. Kamil Veli

Yunus Emre'nin Poetikası - Prof. Dr. Kamil Veli pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Kamil Veli
DOSYA BOYUTU 4,94
TARİH 2011-12-12
ISBN 6054042470
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yunus Emre Türk yazılı ve konuşma dilini birleştirerek onun ifade gücünü göstermiştir. Türk dilinin estetik ölçülerinin belirlenmesinde önemli rol oynayan Yunus Emre’nin dil ve üslubunun incelenmesi zaruridir.Bu amaçla Yunus’un sanat dilini üç bölüm olarak incelemeye çalıştık. İlk önce onun dili kullanmadaki ustalığını lengüistikpoetik adı altında araştırmanın gerekli olduğu düşüncesindeyiz. Bu konuda Türk destan dili, özellikle Kitab-ı Dede Korkut hakkındaki araştırmaları başlıca kaynak olarak kullandık. Bunun yanı sıra şiirlerdeki ses sistemini, ritim ve vurgu özelliklerini değerlendirmeye çalıştık. Bu bölüme ‘’Türk Dilinin Fonetik Poetikası’’ diye isim verdik. İkinci bölümde Yunus Emre’nin eserlerini oluşturan kelime hazinesi araştırılmaya çalışılmış. Kelimelerin anlam farklılığı, mana çeşitliliği, deyimlerin yunus’un şiirindeki zenginliği ortaya konmaya çalışılmıştır. Bu bölüme ‘’Türk Dilinin Fonetik Leksikolojisi’’ diye isim verdik. Ressam fırçasından çıkan renkler ve desenler ile bu şiirlerin arasında bağlantı kurmaya çalıştık.

..., sentaksı üzerinde duran çalışma, Yunus ... Yunus Emre'nin Poetikası | bkmkitap.com ... ... JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it. Yunus Emre'nin Poetikası. Nerimanoğlu, kamil vekil. Kamil Veli Nerimanoğlu. Yunus Emre Türk yazılı ve konuşma dilini birleştirerek onun ifade gücünü göstermiştir. Türk dilinin estetik ölçülerinin belirlenmesinde önemli rol oynayan Yunus Emre'nin dil ve... Araştırma - İnceleme /. Yunus Emre'nin ... Yunus Emre'nin Poetikası | bkmkitap.com ... ... Araştırma - İnceleme /. Yunus Emre'nin Poetikası. Yunus Emre'nin Poetikası. Kamil Veli Nerimanoğlu. Yayınevi: H Yayınları. Yunus Emre'nin Poetikası - Kamil Veli Nerimanoğlu hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Kamil Veli Nerimanoğlu kaleme aldığı Yunus Emre'nin Poetikası adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Yunus Emre Türk yazılı ve konuşma dilini birleştirerek onun ifade gücünü göstermiştir. Türk dilinin estetik ölçülerinin belirlenmesinde önemli rol oynayan Yunus Emre'nin dil ve üslubunun incelenmesi... 7 €. Bu bölüme ''Türk Dilinin Fonetik Poetikası'' diye isim verdik. İkinci bölümde Yunus Emre'nin eserlerini oluşturan kelime hazinesi araştırılmaya çalışılmış. Türk dilinin estetik ölçülerinin belirlenmesinde önemli rol oynayan Yunus Emre'nin dil ve üslubunun incelenmesi zaruridir. Bu bölüme ''Türk Dilinin Fonetik Poetikası'' diye isim verdik. Kitap : Yunus Emre'nin Poetikası...