Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarih Araştırmalarında Yöntem ve Teknikler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarih Araştırmalarında Yöntem ve Teknikler PDF EPUB


Prof. Dr. İsmail Özçelik

Tarih Araştırmalarında Yöntem ve Teknikler - Prof. Dr. İsmail Özçelik pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. İsmail Özçelik
DOSYA BOYUTU 4,39
TARİH 2012-01-02
ISBN 6051331744
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap; Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih Coğrafya Fakülteleri Tarih Bölümü öğrencilerinin Tarih ile ilgili araştırmaları yanında özellikle “Tarih Metodolojisi” veya “Tarih Araştırma Teknikleri” gibi adlarla anılan derslerde kendilerine yol göstermek ve yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitaptan “Tarih Lisans” öğrencileri gibi, “Yüksek Lisans” ve “Doktora” öğrencileri de hazırlayacakları bilimsel araştırmalarda ve derslerde büyük ölçüde yararlanabileceklerdir.

...ırma İli İlgili Genel Bilgiler Bilimsel Araştırmanın Aşamaları Bilimsel Araştırmanın Özellikleri TARİHİN TEMEL NİTELİKLERİ ... Tarihi Araştırma Yöntemleri Nedir - Eodev.com ... . Kullanıcı: N.Ö. Tarih: 12 Mayıs 2020 03:03. Tarih Araştırmalarında Kullanılan Yöntem 5 basamaktan oluşmaktadır. Bunlar; 1. Tarama (Kaynak Arama). Tarihi olayların açıklanmasında bize yardımcı olan verilerdir. Adı ne olursa olsun, ister tarih metodolojisi, ister tarihte usul, ister tarih araştırma yöntemi, isterse tarih araştırmalarında yöntem ve teknik, bu başlıkların içerdiği belli-başlı konular bu kitapta toplanmıştır. Bu kitap; Edebiyat Fen-Edebiyat Dil ve Tarih Coğrafya Fakülteleri Tarih Bölümü öğrencilerinin Tarih ile ilgili araştırmaları ya ... Tarihe Giriş 03: Tarih Araştırmalarında Kullanılan Yöntem ... . Bu kitap; Edebiyat Fen-Edebiyat Dil ve Tarih Coğrafya Fakülteleri Tarih Bölümü öğrencilerinin Tarih ile ilgili araştırmaları yanında özellikle "Tarih Metodolojisi" veya "Tarih Araştırma Teknikleri" gibi adlarla... a. Tarama (Kaynak Arama). Tarihi olayların açıklanmasında bize yardımcı olan verilerdir. Tarihi bir olayla ilgili bilgi veren her türlü malzeme kaynak olarak adlandırılır. Araştırma yöntem ve teknikleri. Atatürk Üniversitesi Pasinler Meslek Yüksekokulu. Rıdvan Durak Erzurum 2011. Dersin adı. Araştırma yöntem ve teknikleri. Ebat: px. Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download "Araştırma Yöntem ve Teknikler...