Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Geçmişten Günümüze Orta Doğu Cilt:1 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Geçmişten Günümüze Orta Doğu Cilt:1 PDF EPUB


Tayyar Arı

Geçmişten Günümüze Orta Doğu Cilt:1 - Tayyar Arı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Tayyar Arı
DOSYA BOYUTU 12,98
TARİH 2017-01-01
ISBN 9752533325
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Orta Doğu, sadece coğrafya olarak değil, siyasal ve tarihsel olarak da genişliği olan, pek çok bilinemezlerin, karmaşık ilişkilerin, sorunların ve çatışmaların, ihanetlerin ve dostlukların, birleşme adına yapılan ayrışmaların, homojen zannedilen heterojenliğin, bazılarına göre istikrarsızlığın ve geri kalmışlığın, bazılarına göre petrolün ve zenginliğin merkezi olan, üzerine çok şey söylenen ama çok az bilinen bir coğrafyadır. İnsanlık tarihi burada başlayıp burada devam etmiştir. Tarihsel olaylara yön veren gelişmeler burada yaşanmış, geleneksel ve modern imparatorluklar için üzerinde mücadele edilmeye değer bulunmuş, her şeye rağmen vaz geçilememiştir. Böylesine tarihsel, kültürel ve toplumsal birikimi zengin ve böylesine ekonomik, stratejik ve siyasal açıdan önemli bir bölge hakkında yazı yazmak gerçekten oldukça zor. Çünkü, Beyrut sokaklarında, Cüniye'de, Zahle'de, Şuf dağlarında, Sur'da ve Sayda'da bulunmadan, Lübnan'ı ve Lübnanlıyı Lübnan'da görmeden anlamak ne kadar olanaksızsa Filistinli çocuğun ve gencin heyecanını, vatan sevgisini, korkusunu ama aynı zamanda cesaretini gözlerine yakından bakmadan, El-Halil'i görmeden, Kudüs'ü, El-Aksa'yı, İsrail tanklarını, Cenin'i, Ramallah'ı görmeden de anlamak zordu. Bu denli politika farklılıklarını, neden belli sorunlarda bir araya gelemediklerini, Araplar arası birleşmelerin hep yeni bir ayrışmaya yol açtığını Kahire'de, Amman'da Riyad'ta Cidde'de Şam'da bulunmadan, onların geriden çok benzediği zannedilen farklılıklarını, endişelerini, kaygılarını, nefretlerini ve dostluklarını yerinde görmeden anlamak olanaksızdı. İşte bu kitap, böyle özgün ve uzun bir çalışma ve çok sayıda olay, yer ve kişinin tanıklığıyla toplanan birikimin sonunda oluşmuş oldukça yorucu, ama sonuçta ortaya çıkan çalışmayla yorgunluğu unutturan bir sürecin ürünüdür.

...n... 40.80 TL. Orta Doğu, sadece coğrafya olarak değil, siyasal ve tarihsel olarak da genişliği olan, pek çok bilinemezlerin, karmaşık ilişkilerin, sorunların ve çatışmaların, ihanetlerin ve dostlukların ... (PDF) Geçmişten Günümüze Orta Doğu: Siyaset, Savaş ve... ... ... ...Günümüze Orta Doğu - Cilt 1-Akademi Yayınevi-9789752533325-Tayyar Arı-Orta Doğu oluşmuş oldukça yorucu, ama sonuçta ortaya çıkan çalışmayla yorgunluğu unutturan bir sürecin ürünüdür. ...sonunda oluşmuş oldukça yorucu, ama sonuçta ortaya çıkan çalışmayla yorgunluğu unutturan bir sürecin ürünüdür. https://www.maksatkitap.com/urun/gecmisten-gunumuze-orta-dogu-cilt-1. Geçmişten Gün ... (PDF) Geçmişten Günümüze Orta Doğu: Siyaset, Savaş ve... ... . ...sonunda oluşmuş oldukça yorucu, ama sonuçta ortaya çıkan çalışmayla yorgunluğu unutturan bir sürecin ürünüdür. https://www.maksatkitap.com/urun/gecmisten-gunumuze-orta-dogu-cilt-1. Geçmişten Günümüze Orta Doğu - Cilt: 1 Orta Doğu'nun Sosyo-Kültürel Yapısı ve Osmanlı Sonrasında Orta Doğu'da Siyaset Ondokuzuncu Yüzyıldan Yirmibirinci Yüzyıla Merkezi Orta Doğu 37.32 TL. Orta Doğu, sadece coğrafya olarak değil, siyasal ve tarihsel olarak da genişliği olan, pek çok bilinemezlerin, karmaşık ilişkilerin, sorunların ve çatışmaların, ihanetlerin ve dostlukların... Alış-Veriş Listeme Ekle. Geçmişten Günümüze Orta Doğu Cilt:1. birikimin sonunda oluşmuş oldukça yorucu ama sonuçta ortaya çıkan çalışmayla yorgunluğu unutturan bir sürecin ürünüdür. Orta Doğu, sadece coğrafya olarak değil, siyasal ve tarihsel olarak da genişliği olan, pek çok bilinemezlerin, karmaşık ilişkilerin, sorunların ve çatışmaların, ihanetlerin ve dostlukların... Geçmişten Günümüze Ortadoğu Siyaset, Savaş Ve Diplomasi Cilt 1 kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Dili. : Türkçe. Cildi. : Karton Kapaklı. ISBN NO. 15 Ekim 2019 Salı. Geçmişten günümüze ortadoğu bölüm 1. Dr. Tayyar ARI (Orta Doğu Cilt-1) Siyaset, Savaş ve Diplomasi, PROF. Geçmişten Günümüze Ortadoğu Cilt 1 Siyaset, Savaş ve Diplomasi. Tayyar Arı. Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika. 36,00 TL. Geçmişten Günümüze Orta Doğu Cilt:2. GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ORTA DOĞU Cilt 1 Siyaset, Savaş ve Diplomasi Prof. SONRASINDA ORTADOĞU'DA SİYASET kalan 200 kadar Yahudi ailesi (Samiriler veya......