Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sefine-i Evliya (5 Cilt-Bez Cilt) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sefine-i Evliya (5 Cilt-Bez Cilt) PDF EPUB


Osmanzade Hüseyin Vassaf

Sefine-i Evliya (5 Cilt-Bez Cilt) - Osmanzade Hüseyin Vassaf pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Osmanzade Hüseyin Vassaf
DOSYA BOYUTU 7,15
TARİH 2015-04-20
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tasavvuf düşüncesi, geçmişten günümüze kadar olan süreçte, Türk ve İslâm dünyasında bütün yönleriyle hayatı biçimlendirmede önemli bir fonksiyon icra etmiştir. Tek bir amaç doğrultusundaki bu fonksiyonunu tabiatı gereği çeşitli tarikatlar kanalıyla gerçekleştiren tasavvuf düşüncesi özellikle önde gelen şahsiyetleriyle sosyal hayatımızda derin izler bırakmıştır. Tarikat ehlinin hayatı toplumun ilgisini çekmiş, her kesimden insanlar için merak unsuru olmuştur. Tarih boyunca kurucular başta olmak üzere tarikat mensuplarının hayat hikâyelerinin,tercüme-i hâllerinin ele alındığı pek çok eser yazılmıştır. Bunlar arasında en geniş hacme sahip Türkçe eser Osmânzâde Hüseyin Vassâf’ın Sefîne-i Evliyâ’sıdır.Sefîne-i Evliyâ’da 2000 dolayındaki şahsiyetin hayatı ve eserlerinden parçalar yer almaktadır. Ele alınan şahsiyetlerin tamamına yakını Osmanlı coğrafyasında yaşamış kişiler olup hayatları ve eserleri hakkında başka kaynaklardan bilgi elde etmek zordur. Bu bakımdan eser geniş çaplı bir sufiler ansiklopedisi niteliğindedir. Eserin bir diğer özelliği de yazarın bizzat görüştüğü son dönem tasavvuf ehli hakkında birinci elden bilgiler vermesidir. Bütünüyle ilk defa yeni harflere aktarılan eser bu alandaki büyük bir boşluğu doldurmaktadır.

...parçalar yer... Bunlar arasında en geniş hacme sahip Türkçe eser Osmânzâde Hüseyin Vassâf'ın Sefîne-i Evliyâ'sıdır ... Sefine-i Evliya (5 Cilt-Bez Cilt) - Osmanzade Hüseyin Vassaf ... . Sefîne-i Evliyâ'da 2000 dolayındaki şahsiyetin hayatı ve eserlerinden parçalar yer almaktadır. Bunlar arasında en geniş hacme sahip Türkçe eser Osmanzade Hüseyin Vassaf'ın Sefine-i Evliya'sıdır. Sefine-i Evliya (Şamua, 5 Kitap Takım) Bez Cilt (Ciltli). Alış-Veriş Listeme Ekle. Sefine-i Evliya (5 Cilt Takım) (Karton Kapak). Bunlar arasında en geniş hacme sahip Türkçe eser Osmanzade Hüseyin Vassaf ... Sefine-i Evliya (Şamua, 5 Kitap Takım) Bez Cilt | bkmkitap.com ... . Sefine-i Evliya (5 Cilt Takım) (Karton Kapak). Bunlar arasında en geniş hacme sahip Türkçe eser Osmanzade Hüseyin Vassaf'ın Sefine-i Evliya'sıdır. Osmanzade Hüseyin Vassaf. Tasavvuf düşüncesi, geçmişten günümüze kadar olan süreçte, Türk ve İslam dünyasında bütün yönleriyle hayatı biçimlendirmede önemli bir fonksiyon icra etmiştir. Seni gördüğüme sevindim AtılgOkuy - Sefine-İ Evliya 5 Cilt bedava. Kısa mesajın okunabilirliğini artırmak için Sefine-İ Evliya 5 Cilt LIT dosyaları Microsoft Clear Type teknolojisini kullanır. 9789756403977. 564973. Sefine-i Evliya 5. Kitabevi Yayınları. 80.00. Sefine-i Evliya (Şamua, 5 Kitap Takım) Bez Cilt (Ciltli). Osmanzade Hü...