Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma SemantikAnlambilim Üzerine Temel Yazılar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

SemantikAnlambilim Üzerine Temel Yazılar PDF EPUB


Mark Richard

SemantikAnlambilim Üzerine Temel Yazılar - Mark Richard pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mark Richard
DOSYA BOYUTU 8,81
TARİH 2015-04-21
ISBN 6059105118
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mark Richard tarafından derlenen “Anlam” adlı bu seçki Frege, Quine, Putnam, Kripke, ve Davidson gibi kilit kişiler tarafından yazılmış makaleleri ve Mark Wilson, Paul Horwich, Scott Soames, James Higginbotham ve Frank Jacson gibi filozofların bu makalelere tepkilerini içeriyor. Tartışılan konular analitiktik, çeviri ile ilgili belirsizlik, gönderge kuramları, kullanım olarak anlam, dilsel yeterliliğin yapısı, doğruluk ve anlam, anlam bilim ile metafizik arasındaki ilişkileri içeriyor. Kapsamlı giriş bölümü, seçkide sunulan yeni ufuklar açıcı nitelikteki düşünce ve kanıtların bir tanıtımını ve eleştirel bir değerlendirmesini vermektedir. “Anlam” adlı bu çalışma, anlam bilim ve dil felsefesi dersleri için ideal bir metindir. “Anlam”, dil felsefesindeki ana sorunlarla ilgili temel makaleleri sunmak suretiyle dilsel betimleme ve anlama üzerine en önemli felsefi çalışmalardan bazılarını bir araya getirmektedir. Bu kitap dil felsefesindeki ana konuların büyük bir bölümünü içermekte ve klasik çalışmalarla son dönem çalışmaları arasında iyi bir denge kurmaktadır. Bu seçki dil felsefesi üzerine mükemmel bir ders için iyi bir zemin oluşturacaktır. Ayrıca, ülkemizde dil felsefesi çalışmalarının çok yetersiz olduğunu da göz önünde bulundurursak, bu çalışma dil felsefesi alanındaki son dönem gelişmelerin ülkemizde tanınması, yerleşmesi ve tartışılması açısmdan önemli bir katkı sağlayacaktır.

... yazılı bir dil öğesini bir anlamla. Mark Richard ... Anlambilim (Semantik) Nedir? | Çokbilgi.com - Türkçe ve Edebiyat... ... . Mark Richard tarafından derlenen "Anlam" adlı bu seçki Frege, Quine, Putnam, Kripke, ve Davidson gibi kilit kişiler tarafından yazılmış makaleleri ve Mark Wilson, Paul Horwich... "Anlam", dil felsefesindeki ana sorunlarla ilgili temel makaleleri sunmak suretiyle dilsel betimleme ve anlama üzerine en önemli felsefi çalışmalardan bazılarını bir araya getirmektedir. Semantik : anlambilim üzerine temel yazılar. Sat ... Semantik: Anlambilim Üzerine Temel Yazılar Mark Richard ... . Semantik : anlambilim üzerine temel yazılar. Satışta Olanlar. Anlam (semantik-anlambilim üzerine temel yazılar). 9,00 TL. Sepete Ekle. Semantik anlambilim üzerine temel yazılar. Mark Richard. Satıcı. Felsefi açıdan semantik. Anlambi...