Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kemalizm ve Sosyalizm e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kemalizm ve Sosyalizm PDF EPUB


Mehdi Bektaş

Kemalizm ve Sosyalizm - Mehdi Bektaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehdi Bektaş
DOSYA BOYUTU 9,99
TARİH 2015-04-20
ISBN 9755337982
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mehdi Bektaş Kemalizm ve Sosyalizm adlı bu çalışmasıyla, Ke­malizmi ve Sosyalizmi inceliyor, karşılaştırıyor, ortak yönlerini öne çıkarıyor.1529’da Viyana’yı, Malta’yı almaya kalkan Kanuni’nin bozguna uğramasına, coğrafyanın ve denizlerin önemini anlatmaya çalışan Piri Reis’in boynunun vurulmasına, yeniçeri-sipahi sisteminin yozlaşmasına, tebaanın soyulmasına, çiftçinin çift bozmasına, 1535’te Fransızlarla Osmanlılar arasında imzalanan kapitülasyonlara, Osmanlı’yı Avrupa’dan atmak için 1683’te oluşturulan Kutsal İttifak’a değiniyor; batıya öykünen Lale Devri’ne (1718-1730), ayanlarla imzalanan Senedi İttifak’a (1808), Tanzimat’a (1839), Islahat Fermanı’na (1856) vurgu yapıyor; meşrutiyetin ilanını sağlamak için kurulan İttifakı Hamiyet’i (1865), Genç Osmanlılar’ı (1867), Jön Türkler’i (1901-1902), İttihat ve Terakki’yi, Hürriyet ve İhtilaf’ı, merkezcileri, yerelcileri inceleyerek geçmişe ışık tutuyor.Birinci Dünya Savaşı’nı, Mondros Mütarekesi’ni, Osmanlı’nın dağılışını, Kemalistlerin öncülüğünde sürdürülen milli mücadeleyi, Cumhuriyet’in kuruluşunu, Türk Devrimi’nin oluşumunu, İkinci Dünya Savaşı’nı, çok partili yaşama geçişi ele alarak, emeğin mücadelesine, sosyalistlerle Kemalistler arasındaki ilişkiye bakıyor, günümüzü ve geleceğimizi aydınlatıyor!

...zm ve sosyalizm kavramlarının biraz daha geniş bir anlamı var ... Sosyalizm ve Kemalizm Arasındaki Farklar - Ekşi Sözlük ... . THKPC VE KEMALİZM SAVUNMASI - Mahir ÇAYAN. Kemalizm ve Nasyonal Sosyalizm. Posted on 29 Ekim 2010 by rakbalx. Benim ve çok önemli isimlerin çıkarımı aslında Kemalizm' in Nasyonal Sosyalizm'e yakınlık göstermesidir. Kemalizm ve Sosyalizm. Mustafa Kemal'le görüşmek üzere 1919 Samsun'a gelen bir Sovyet Albayı, Havza'da Mustafa Kemal ile görüşür "Ne yapmak istiyorsunuz?" sorusunu Mustafa Kemal. Atatürkçülük ve Kemalizm farkları. Author: yönetici Publi ... Atatürkçülük ve Kemalizm Farkları | Ataturkicimizde.com ... . Atatürkçülük ve Kemalizm farkları. Author: yönetici Published Date: 17 Ekim 2018 Yorum bırakın. için de ve sözde bazı aydınlar sosyalizm, Marksizm gibi bizden olmayan ideolojileri Kemalizm adıyla... Kemalist Sosyalizm. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de belirttiği gibi "Kemalizm, devlet sosyalizmidir". Uğruna Kavga Edebileceğimiz Bir İdeolojimiz Var..Kemalist Sosyalizm... Solcu olmak için sınıflı toplum yapısını aşma ve sosyalizmi kurma perspektifine sahip olmak gerekir. Kemalizmin bu temel ögeyi barındırdığı iddiaları son derece spekülatiftir. Kemalizm ve Sosyalizm veya Komünizm birbirinden apayrı şeylerdir.. Aslına baktığımızda mantık olarak aynı k...