Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Siyaset ve İktisat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Siyaset ve İktisat PDF EPUB


Yusuf Akçura

Siyaset ve İktisat - Yusuf Akçura pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yusuf Akçura
DOSYA BOYUTU 6,60
TARİH 2020-02-03
ISBN 6051552514
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk fikir hayatının en önemli simalarından Yusuf Akçura’nın ilk basımı 1924 yılında yapılmış olan Siyaset ve İktisat kitabı; yazarın 20. Yüzyıl başında cereyan eden ve her biri Türk tarihinin önemli kırılma noktalarına tekabül eden olaylar hakkında Türk Ocakları’nda vermiş olduğu konferansları ve yazmış olduğu makaleleri kendi sağlığında bir araya getirdiği önemli eserlerinden biri. Yusuf Akçura, Türk milliyetçiliğinin siyasî, iktisadî ve fikrî yönlerini detaylı bir şekilde tartışarak bilhassa Anadolu’da coğrafyasında sıkışıp kalan Türkler için yeni bir yol haritası çizmeye gayret eder. Akçura; savaşların ve siyasî çalkantıların hem malî hem de insanî kaynaklarımızı insafsızca tükettiği o yıllarda, Türklerin millî bir devlet çatısı altında ve millî bir iktisat politikası izleyerek içinde bulunduğu buhrandan kurtulacağına inanmaktadır. Kitapta yer alan “Galip Geldik, Muzaffer Olacağız” başlıklı makalesinde de belirttiği üzere, “Hak harbinde Türk’ün galebesine îman eden ve îma­nında hata eylemeyen bu âciz, hayat nizâ’ında [hayat kavga­sında] dahi Türk’ün zaferine inanmıştır; ve istikbal, inşaal­lah, bunda da yanılmadığını isbat edecektir.”

..., tarih, sosyoloji ve felsefeye ne denli hâkim olduğunu bize göstermektedir ... İktisat Fakültesi |Siyaset Bölümü ... . Siyaset ve İktisat, herkesin yararlanabileceği önemli bir eserdir. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans Programının adı 2019-2020 öğretim yılından itibaren "Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi" olarak değiştirilmiştir. 5.0. İKT103U. İKTİSADA GİRİŞ I. gündeminizi kişiselleştirin: #spor. #siyaset. #anket. siyasal iktisat. şükela: tümü | bugün. fransızcası économie politiqu ... Ötüken Kitap | Siyaset ve İktisat Yusuf Akçura ... . siyasal iktisat. şükela: tümü | bugün. fransızcası économie politique, ingilizcesi political economy olan kavramın türkçe karşılıklarından biri. 19 TL. Yusuf Akçura'nın Siyaset ve İktisat adlı eseri, 1919 - 1924 Yılları arasında değişik gazete ve dergilerde yayınlanan makaleleri ile farklı yerlerde verilen nutukları içermektedir. Yusuf Akçura'nın Siyaset ve İktisat adlı eseri, 1919 - 1924 Yılları arasında değişik gazete ve dergilerde yayınlanan makaleleri ile farklı yerlerde verilen nutukları içermektedir. 15 TL. Türk fikir hayatının en önemli simalarından Yusuf Akçura'nın ilk basımı 1924 yılında yapılmış olan Siyaset ve İktisat kitabı; yazarın 20. Siyasi iktisat kavramı ahlak felsefesinde ortaya çıkmıştır. ve iktisadi sistemin—kapitalist, sosyalist, karma— birbirlerini nasıl etkilediğini iktisat, hukuk ve siyaset bilimden yararlanarak araştıran... Türk fikir hayatının en önemli simalarından Yusuf Akçura'nın ilk basımı 1924 yılında yapılmış olan Siyaset ve İktisat kitabı; yazarın 20. Yüzyıl başında cereyan eden ve her biri Türk tarihinin önemli... İktisat bilimi şu sorunlara çözüm arar Öte yandan hep tartışıla gelen bir konu da siyaset-iktisat ilişkisidir. İktisat teknik bir bilim ve siyaset ise sosyal bir disiplin olarak yorumlanmıştır. SAÜ Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen program "Roman Dilinde Siyaset ve İktisat" başlıklı konu ele alındı. Romanın öneminden bahsederek konuşmasına giriş yapan Mustafa Özel... 21.25 TL. Yusuf Akçura'nın Siyaset ve İktisat adlı eseri, 1919 - 1924 Yılları arasında değişik gazete ve dergilerde yayınlanan makaleleri ile farklı yerlerde verilen nutukları içermektedir....