Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yunus Emre e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yunus Emre PDF EPUB


Mehmet Yıldız

Yunus Emre - Mehmet Yıldız pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Yıldız
DOSYA BOYUTU 7,27
TARİH 2020-01-15
ISBN 6257016155
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

13. yüzyıl Anadolu'sunun ölümsüz değeri Yunus Emre'yi konu alan çok değerli bir kitap yazılmıştır. Roman geri dönüşler yaparak bu olayı anlatır. Kahramanımız bir gün bir kutu bulur ve hayatı değişir. Bu kutu Âşık Yunus tarafından yazılan Yunus Emre’nin hayatının anlatıldığı eseri saklayan değerli bir kutudur. Kutunun peşindeki kötü adamların Eren Alp'le karşılaşmaları neticesinde silahlar konuşur. Hayatı efsanelerle tüllenmiş bu büyük şairimizin tasavvufi yolculuğu, çilesi, şeyhiyle münasebeti, ailesine olan düşkünlüğü, insani zaafları ve ahlaki değeri roman boyunca karşımızı çıkan hikâyeciklerin arasına serpiştirilmiş. Hemen herkesin dilinde bir mısrası olan Yunus’u basit ama sıradan olmayan bir sehli mümteni tadında ele alan bir roman karşınızda. Rodos şövalyelerinin içinden doğmuş ve kendilerine Filistin Fedaileri diyen bir illegal örgütün hikâyeye dâhil olduğu bölümleri bir solukta okuyacaksınız. Bu örgütün fedaileri yüzyılları aşarak günümüz dünyasını taşınıp romanın diğer kahramanı olan Eren Alp ile amansız bir mücadeleye girişirler.

...i dönemde dünyaya gelmiştir. Yunus Emre (d ... Yunus Emre Kimdir? Hayatı ve Eserleri | Bilgihanem ... . 1238 - ö. 1321), Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü olan tasavvuf ve halk şairi. Yunus Emre, Anadolu Selçuklu Devleti'nin dağılmaya ve Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde büyük-küçük Türk... Tasavvuf şiirinin en önemli temsilcilerinden olan Yunus Emre aynı zamanda bir alimdir. 1240 yılında dünyaya gelen mutassavvıf Yunus Emre hayatını Anadolu'da geçirmiştir. Yunus Emre, şeyhinin Tapduk Emre olduğunu ... Yunus Emre Kimdir? Hayatı ve Eserleri | Bilgihanem ... . Yunus Emre, şeyhinin Tapduk Emre olduğunu kimi şiirlerinde ifade etmiştir. ifade eden sözler geçmektedir. Bazı görüşlere göre Yunus Emre'nin yolu Hacı Bektaş-ı Veli'ye dayanmaktadır. 384.6b Takipçi, 734 Takip Edilen, 318 Gönderi - yunus emre yıldırımer'in (@yunusluemre) Instagram fotoğraflarını ve videolarını gör. Yûnus Emre Risâlat al-Nushiyya ve Dîvân, haz. Abdülbaki Gölpınarlı, s. XXVI). göre bilinen iki Yûnus'tan ikincisi XV. yüzyıl başlarında vefat eden Bursalı Âşık Yûnus'tur (Yunus Emre Dîvânı, s. 19). Yunus Emre Bir Hakk Aşığı - Yunus Emrenin Hayatı. Yunus Emre Hazretlerinin yaşadığı 13. Yedi asırdır g...