Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Efendi ile Uşağı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Efendi ile Uşağı PDF EPUB


Lev N. Tolstoy

Efendi ile Uşağı - Lev N. Tolstoy pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Lev N. Tolstoy
DOSYA BOYUTU 9,34
TARİH 2015-04-11
ISBN 6059888134
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Anlatacağımız bu olay 1870’lerde bir kış mevsiminde geçti. Aziz Nikolay Yortusunun ertesi günüydü. Yortu köyün kilisesinde topluca kutlanmıştı, ama ikinci sınıf tüccar Vasili Andreyiç Brehunov kiliseyi bir türlü bırakıp işlerinin başına dönemedi. Kilise yönetim başkam olan tüccar, yortuyu daha sonra bir de evinde kutlayarak akraba ve tanıdıklarını ağırlamak zorundaydı. Ancak evinden son konuklar gider gitmez yol hazırlığına koyuldu. Komşu köyden bir toprak ağasının bir süre önce fiyatım kararlaştırdıkları korusunu almaya gidecekti. Kentli tüccarlar bu yağlı parçayı elinden kapmadan bitirmeliydi işini. Vasili Andreyiç koruya yedi bin ruble verdi diye toprak ağası fiyatı 10 bine yükseltmişti. Aslına bakılırsa yedi bin ruble korunun değerinin yarısıydı. Belki Vasili Andreyiç fiyatı on binden aşağı düşürebilirdi; çünkü koru, onun bulunduğu bucağın sınırları içindeydi ve ilçenin tüccarlarıyla aralarında varılan anlaşmaya göre, bir tüccar bir başkasının bucağında satılan malın fiyatını artıramazdı. Ne var ki, il merkezindeki kereste tüccarları göz dikmişti Goryaçkino köyü korusuna. Vasili Andreyiç onlardan önce davranıp toprak ağasıyla pazarlığı sonuca bağlamalıydı.

...diyatı ön planda tutmuştur. Bu üç hikâyeyi, Mehmet Özgül'ün Rusça asıllarından yaptığı çeviri ve Richard Gustafson'un Efendi ile Uşağı hakkındaki güçlü incelemesiyle sunuyoruz ... Efendi ile Uşağı Özet - Tolstoy ... . Yalnızca aşçı kadının kocası gelmişti bayramlaşmaya. Nikita onu görünce; - Hey, iki gözüm, dedi. Git de tüccar efendiye sor bakalım, büyük kızağı mı istiyor, yoksa ufağını mı? Efendi ile Uşağı Rus asıllı yazar Lev Tolstoy'un İlk Yayınlanma Tarihi 1895 yılı olan kitabıdır. göze alan aç gözlü bir endi ile, efendilerinin her dediğini kabul etmeye alışkın bir uşağın dramını anlatır. Lev Nikolayeviç Tolstoy. Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910):Anna Karen ... Efendi ile Uşağı - Lev Nikolayeviç Tolstoy | İletişim Yayınları ... . göze alan aç gözlü bir endi ile, efendilerinin her dediğini kabul etmeye alışkın bir uşağın dramını anlatır. Lev Nikolayeviç Tolstoy. Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910):Anna Karenina, Savaş ve Barış, Diriliş'in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük... Efendi ile Uşak, tümü coşkuyla kaleme alınmış, insani değerlerle dinî değerleri aynı platformda ele alan Vasili Andreyiç'in o gün sarhoş olmayan tek uşağı Nikita'ydı; kızağı koşma işi Nikita'ya kalmıştı. Ana Sayfa Kitap Özetleri Lev N. Tolstoy Efendi ile Uşak Kitap Özeti. Rakiplerinden daha çok gelir elde etme umuduyla yanıp tutuşan Efendi Vasili Andreyivic, yola çıkarken yanına aldığı Uşağı Nikita... Lev N. Tolstoy. Büyük...