Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kök TengriGök Tanrı'nın Sıfatlarına Esmaü'l-Hüsna Açısından Bakış e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kök TengriGök Tanrı'nın Sıfatlarına Esmaü'l-Hüsna Açısından Bakış PDF EPUB


Sait Başer

Kök TengriGök Tanrı'nın Sıfatlarına Esmaü'l-Hüsna Açısından Bakış - Sait Başer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sait Başer
DOSYA BOYUTU 10,40
TARİH 2011-12-13
ISBN 9753711227
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk tarihinde, şifahi kültür geleneği sebebiyle fikir ve iman hayatıyla ilgili vesika azdır.Elinizdeki çalışma; Zekât(Han-ı yağma), domuz eti yemeyiş, zina yasağı, misafirperverlik, adalet anlayışı, ahlâk anlayışı, …, bahislerinde son ve mükemmel din olan İslâm’ın getirdiği mesajlara paralel durmuş bir cemiyetin Tanrı inanışından söz ediyor.Bu çalışmadaki bakış açısı, eski Türk dininin mahiyetini anlama gayretlerine yeni bir metod olabilir. Zaten ilim; bilinenlere nispetle bilinmeyenleri aramak değil midir?

...r Yayıncılık Yayıncılık Başer Başer Tengri Tengri Kök ... Kök tengri gök tanrı'Nın sıfatlarına esmaü'L hüsna açısından bakış... ... . Gök Tanrının Sıfatı. Kök Tengri Gök Tanrı'nın Sıfatlarına Esmaü'l Hüsna Açısından Bakış. Bu çalışmadaki bakış açısı, eski Türk dininin mahiyetini anlama gayretlerine yeni bir metod olabilir. Zaten ilim; bilinenlere nispetle bilinmeyenleri aramak değil midir? Okuyucu Yorumları. Orta Asya'nın uçsuz bucaksız bozkırlarında yaşayan atalarımızın inancı, Gök Tanrı = Kök Tengri inancıdır. Eski Türkçede Tanrı sözcüğü Tengri biçiminde söylen ... Kök Tengri & Gök Tanrı'nın Sıfatlarına Esmaü'l-Hüsna Açısından... ... . Eski Türkçede Tanrı sözcüğü Tengri biçiminde söylenirdi... Bu çalışmadaki bakış açısı, eski Türk dininin mahiyetini anlama gayretlerine yeni bir metod olabilir. Zaten ilim; bilinenlere nispetle bilinmeyenleri aramak değil midir? Okuyucu Yorumları. Özellikle totemizm benzeri bazı uygulamaların Kök Tengri inancında da var olması belki de bu anlayışın bir sonucu olmuştur. Kök Tengri (Gök Tanrı) İnancı Nedir? Tarihe çok fazla ilgi duyan ve bir süre de tarih okuyan biri olarak şunu rahatça söyleyebilirim ki, Türklerin "Tanrı" anlayışının bugünün anlayışıyla... O Gök'ün yüce ruhu (Kök Tengri) Tanrı'ydı. Gök Tanrı'nın Özellikleri (Tengri). Ülkemizde Türklerin eski dini, genellikle "Gök Tanrı Dini", "Gök Tanrı İnancı" olarak bilinmektedir. Bu terim......