Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dinleme Eğitimi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dinleme Eğitimi PDF EPUB


Yusuf Doğan

Dinleme Eğitimi - Yusuf Doğan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yusuf Doğan
DOSYA BOYUTU 9,57
TARİH 2012-10-01
ISBN 6053641865
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsanların iletişim kurma yeteneğini büyük oranda, iletişim aracı olan dilini kullanabilme becerisi belirler. Kişi, Türkçeyi kullanma konusunda kendini ne kadar geliştirmişse, iletişim sürecinde o derece başarılı ilişkiler kurabilir. Bu yüzden okullarımızda verilen Türkçe eğitim ve öğretimi büyük önem taşımaktadır.Dinleme becerisi, ilk kazanılan dil becerisi olarak temel dil becerilerinin içerisinde ayrı ve özel bir yere sahiptir. Daha dünyaya gelmeden önce, anne karnındayken kullanılmaya başlanan dinleme becerisi, diğer dil becerileri olan konuşma, okuma ve yazmanın öğrenilmesinde de çok büyük görevler üstlenir. Ayrıca temel dil becerileri içerisinde en çok ve en sık kullanılan beceri dinleme becerisidir.Ülkemizde dinleme becerisinin eğitimi konusunda yapılan çalışmalar sınırlı sayıdadır. Bununla birlikte bu alandaki çalışmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çalışmaların artması, bu becerinin eğitimine olan ilgiyi de beraberinde getirmektedir. Dinleme Eğitimi kitabı, bu beceriyle ilgili temel kuramsal bilgilerle, ilköğretim 5. sınıftan 8. sınıfa kadar Sınıf ve Türkçe Öğretmenlerinin yararlanabilecekleri etkinlikleri içermektedir. Kitapta yer alan etkinlikler planlanırken, dilin canlı olarak kullanıldığı günlük hayatın içindeki örneklerden de yararlanılmıştır. Ayrıca etkinliklerin bazılarında ses ve görüntü dosyaları kullanılmıştır. Dinleme Eğitimi kitabı başta Türkçe ve sınıf öğretmeni adayları olmak üzere tüm öğretmenlere ve anne-babalara hitap etmektedir.

...z bilgiliyim Eğitim Aldım ve Tecrübeli Değilim Bu alanda proje(ler) yaptım Bu alanda aktif olarak çalışıyorum ... DİNLEME EĞİTİMİ | diksiyonakademi.com ... . Halbuki bir bebek ilk önce dinleme yetisini kazanır ve bu gelişim anne karnında başlar. Türkçe Eğitimi derslerinde bu dinlemeler öğrenciye öğretilir ve gerçek hayatta tatbik etmesi istenir. Dinleme eğitimi ve dinleme becerisini geliştirmeye yönelik etkinlikler teachıng lıstenıng and actıvıtıes to develop lıstenıng SKILL1. dinleme eğitimi. teşkil ettiği ve yeni sözcüklerin öğrenilmesine katkı sağladığı şeklindedir. ii. ANAHT ... Dinleme Etkinlikleri (Örnek ve Uygulamalar) | Türkçe - Edebiyat Ders... ... . dinleme eğitimi. teşkil ettiği ve yeni sözcüklerin öğrenilmesine katkı sağladığı şeklindedir. ii. ANAHTAR SÖZCÜKLER: Etkin Dinleme Eğitimi, Dinlediğini Anlama, Okuduğunu Anlama, Kelime Hazinesi. iii. Dinleme sürecinde dikkati pekiştirmeye yönelik etkinliklerle, dinlediğini anlamaya yönelik uygulamalar, ayrı ayrı örneklenmiştir. *** işaretliler, sınıfta uygulamaya hazır çalışmaları içerir. Abant İzzet Baysal Üniversitesi. Türkçe Eğitimi Bölümü. Anlama Teknikleri II:Dinleme Eğitimi Dersi. Dinleme Etkinliği Hazırlama. Ödevi. Hazırlayan: Hubeyb ...