Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hasta ToplumCinsiyetçilik, Tıbbileştirme ve Tüketime Dair Sağlık Çözümlemeleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hasta ToplumCinsiyetçilik, Tıbbileştirme ve Tüketime Dair Sağlık Çözümlemeleri PDF EPUB


Kollektif

Hasta ToplumCinsiyetçilik, Tıbbileştirme ve Tüketime Dair Sağlık Çözümlemeleri - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 8,60
TARİH 2015-04-20
ISBN 6053201205
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Son yıllarda sağlıkla ilgili çalışmalar, biyolojik ve tıbbi boyutun yanı sıra sosyal bilimlerin konuya yaklaşımları ile daha mozaik bir yapıya bürünmüş ve eleştirel bir düşünce akımı yaratmıştır. Bu akıma destek olma amacıyla sosyoloji, iletişim, sağlık ve gerontoloji gibi farklı disiplinlerdeki sosyal bilimcileri buluşturan bu kitapta, sağlığın toplumdaki farklı görünümleri üzerinden yapılan analizler bulunmaktadır. Sağlıklı ve hasta olma hâllerinin tartışmasını; erkek ve kadın bedenlerinin tıbbileştirilmesi konusunu; yaş, cinsiyet ve sosyoekonomik statüye bağlı ortaya çıkan sağlık eşitsizliklerini içeren bu kitap çalışmasının, toplumsal cinsiyet ayrımcılığı, sağlık kanaat önderlerinin ve bilgisinin gündelik hayata nüfuzu ve tüketim toplumunda sağlık tartışmaları ile literatüre farklı alanlardan katkı sağlaması hedeflenmiştir. Bununla beraber çalışmada, Türkiye'ye ilişkin genel sağlık profilleri eşliğinde yaş ve cinsiyete dayalı karşılaştırmalı analizlerin yanı sıra, madde bağımlılığı ve kullanımı, yaşlılık sürecinde karşılaşılan sağlık sorunları ve eşitsizlikleri, yaşlı bakımı, kent ve kır yaşamında sağlık hizmetlerinden yararlanma koşulları gibi güncel ve önemli sağlık sorunlarına da yer verilmiştir.

...mdaki farklı görünümleri üzerinden yapılan analizler bulunmaktadır ... (PDF) Hasta Toplum: Cinsiyetçilik, Tıbbileştirme ve Tüketime Dair... ... . Bu akıma destek olma amacıyla sosyoloji iletişim sağlık. Alış-Veriş Listeme Ekle. Hasta Toplum Cinsiyetçilik, Tıbbileştirme ve Tüketime Dair Sağlık Çözümlemeleri. ...toplumsal cinsiyet ayrımcılığı, sağlık kanaat önderlerinin ve bilgisinin gündelik hayata nüfuzu ve tüketim toplumunda sağlık tartışmaları ile literatüre farklı alanlardan katkı sağlaması hedeflenmiştir. 65.14 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınla ... HASTA TOPLUM: Cinsiyetçilik, Tıbbileştirme ve Tüketime Dair... ... . 65.14 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları üçgen yayınları kırmızı beyaz... Sosyal tıp -- Türkiye. Koruyucu sağlık hizmetleri -- Türkiye. Yaşlı, evde bakım -- Türkiye -- Antalya. ...toplumsal cinsiyet ayrımcılığı, sağlık kanaat önderlerinin ve bilgisinin gündelik hayata nüfuzu ve tüketim toplumunda sağlık tartışmaları ile literatüre farklı alanlardan katkı sağlaması hedeflenmiştir....