Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Manevi KrizKişisel Dönüşüm Buhranlarına Bir Bakış e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Manevi KrizKişisel Dönüşüm Buhranlarına Bir Bakış PDF EPUB


Stanislav Grof

Manevi KrizKişisel Dönüşüm Buhranlarına Bir Bakış - Stanislav Grof pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Stanislav Grof
DOSYA BOYUTU 4,12
TARİH 2012-01-06
ISBN 9752563438
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Genel kaygı rahatsızlığının artması ile gittikçe bunalan bir insanlıkla karşı karşıyayız, denize düşen yılana sarılır misali ile, kitleler hâlinde Yeni Çağ manevi arayışlarına sarılıyorlar. Vipassana, Zen meditasyonları, yoga, şakra uyandırmaları şifa alıp vermeler, uzaylılarla hayali konuşmalar, beden dışı tecrübeler, doğum öncesine gidiş vb. artık olağan oldu. Ve tüm arayışlar biz terapistleri yepyeni patolojierle karşılaştırıyor.Bu kitapta, geleneksel psikiyatrinin akıl hastalığı teşhisi koyduğu ve bu doğrultuda tedavi ettiği bir-takım çarpıcı deneyimlerin ve değişik bilinç hâllerinin aslında birer kişisel dönüşüm krizi ya da “ma-nevi kriz” olduğu fikri temel alınmakta ve bu fikir çeşitli yazarlarca farklı bir açılardan incelenmektedir.Gerektiği gibi anlamlandırıldıklarında ve standart psikiyatri uygulamalarıyla bastırılacakları yerde destekleyici bir yaklaşımla ele alındıklarında, bu tür buhranların tecrübe edenler üzerinde oldukça faydalı ve iyileştirici etkileri olabilmektedir.Bu kitap, benzer bir buhranı geçirmekte olan kişilerin, onların terapistlerinin, yakınlarının ve dostla-rının, danışacakları din ve görevlerinin yararlanabilecekleri, eğitici bir kaynak olmayı amaçlıyor. Ki-tabın, bu tür kriz durumlarının kişisel olgunlaşmanın önünü açabilmesi konusunda yardımcı olması-nı umuyoruz.

... fikri temel İnsan Olmak Üzerine; Modern Dünyada Yabancılaşmaya Dair Hümanist Bir Bakış ... Manevi Kriz Kişisel Dönüşüm Buhranlarına Bir Bakış Stanislav Grof ... . Bu kitapta, geleneksel psikiyatrinin akıl hastalığı teşhisi koyduğu ve bu doğrultuda tedavi ettiği birtakım çarpıcı deneyimlerin ve değişik bilinç hâllerinin aslında birer kişisel dönüşüm krizi ya da manevi kriz... 17.50 TL. ...değişik bilinç hâllerinin aslında birer kişisel dönüşüm krizi ya da "manevi kriz" olduğu fikri temel alınmakta ve bu fikir çeşitli yazarlarca farklı bir açılardan incelenmektedir. Stanislav Grof, Christina Grof. Genel kaygı rahatsızlığının artması ile gittikçe buna ... Manevi Kriz Kişisel Dönüşüm Buhranlarına Bir Bakış Stanislav Grof ... . Stanislav Grof, Christina Grof. Genel kaygı rahatsızlığının artması ile gittikçe bunalan bir insanlıkla karşı karşıyayız, denize düşen yılana sarılır misali ile... Bu kitapta, geleneksel psikiyatrinin akıl hastalığı teşhisi koyduğu ve bu doğrultuda tedavi ettiği birtakım çarpıcı deneyimlerin ve değişik bilinç hâllerinin aslında birer kişisel dönüşüm krizi ya da manevi kriz......