Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Benim Üniversitelerim e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Benim Üniversitelerim PDF EPUB


Maksim Gorki

Benim Üniversitelerim - Maksim Gorki pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Maksim Gorki
DOSYA BOYUTU 11,16
TARİH 2015-10-06
ISBN 00
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Büyükannem öldü. Ölüm haberi yedi hafta sonra kuzenlerimden birinin yazdığı mektupla bana ulaştı. Bu kısa ve hiç virgülü olmayan mektupta, büyükannemin kilise avlusunda dilenirken düşüp ayağını kırdığı, sekiz gün sonra da kangren olduğu yazılıydı. Daha sonra, büyükannemin iki erkek bir kız kardeşinin çocuklarıyla birlikte, büyükannemin sırtından onun topladığı sadakalarıyla geçindiklerini öğrendim. Bir hekim çağırmayı da akıl edememişler. “Onu Petropavlosk mezarlığına gömdük, diyordu mektup. Bütün hısım akraba cenazeye geldi, hatta onu seven dilenciler bile onun için ağladılar. Büyükbabam da ağlıyordu; bizi kovaladı ve mezarın başında yalnız kaldı. Çalıların ardından onun nasıl ağladığını seyrettik. O da yakında ölür.” Ağlamadım; ama sırtımda buz gibi bir ürpertinin dolaştığını hatırlıyorum. Geceleyin, avluda bir odun yığınının üstünde otururken, birine büyükannemden söz etmek, onun ne kadar akıllı ve iyi yürekli olduğunu, herkese nasıl bir anne gibi davrandığını anlatmak için içimde karşı koyulmaz bir arzu duydum. Bu arzuyu uzun süre ruhumda taşıdım ama bunları anlatacağım kimse yoktu ve sonunda bu arzum da yerine getirilmeden sönüp gitti.

...ise Çocukluğum (1913-14) ve Ekmeğimi Kazanırken (1915-16) ... Benim Üniversitelerim | Maksim Gorki | Biraz Oku Sonra Al ... ... Benim Üniversitelerim hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Benim Üniversitelerim. Maksim Gorki , Mehmet Zorludağ (Çevirmen). 5 MAKSİM GORKİ BENİM ÜNİVERSİTELERİM ROMAN Rusça aslından çeviren Ergin Altay 5. İnsanlar Arasında ve Benim Üniversitelerim den oluşan otobiyografik üçlemesini yayımladı. Kitap Adı: Benim Üniversitelerim Yazar: Maksim Gorki Yay ... Benim Üniversitelerim | bkmkitap.com ... . Kitap Adı: Benim Üniversitelerim Yazar: Maksim Gorki Yayıncı: Bordo Siyah Yayınları. hatırlatır bize; Benim Üniversitelerim, onun bu engellere karşı verdiği mücadelenin üçüncü aşamasını oluşturur. Benim Üniversitelerim'de, Aleksey Peşkov, üniversitede okumak üzere Kazan şehrine gelir. Fakat zorluklarla geçen hayatında bu büyük hayalini gerçekleştirmesi kolay olmayacaktır. Benim Üniversitelerim Gorki'nin Çocukluğum ve Ekmeğimi Kazanırken'den sonra hayatını anlattığı 3. ve son kitabıdır. İlk başta okuma azmiyle üniversiteye başladı gibi görünse de üniversite için gittiği... 8 €. Benim Üniversitelerim'de, Aleksey Peşkov, üniversitede okumak üzere Kazan şehrine gelir. Fakat zorluklarla geçen hayatında bu büyük hayalini gerçekleştirmesi kolay olmayacaktır. Maksim Gorki - Benim Üniversitelerim. Klasikler. 9.75 TL. Benim Üniversitelerim Gorki'nin başyapıt olarak kabul edilen üç kitaplık yaşamöyküsünün son bölümüdür. Gorki, okuma aşkıyla yanıp tutuşan on altı yaşında yersiz yurtsuz delikanlıyken... ...olduklarını hatırlatır bize; Benim Üniversitelerim, onun bu engellere karşı verdiği mücadelenin üçüncü aşamasını oluşturur. Benim Üniversitelerim: Hayatın üniversitesi. (Arka Kapak). Benim Üniversitelerim. Yazarı. Maksim Gorki. Siyasi düşüncelerinin geliştiği de önemli ölçüde hissedilir ki üniversitelerim olarak yaşadığı tecrübeleri belirtmek istemiştir. Sık sık beni elimde kitaplarla gördüğü için ilgisini çekmiştim. Bir süre sonra da tanıştık. Zamanla Yevreinov öğrenmek için olağanüstü bir yeteneğim olduğuna dair beni de inandırmayı başarmıştı....