Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şia ve HadisBaşlangıcından Kütüb-i Erbaa’ya Hadis Rivayeti ve İsnad e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şia ve HadisBaşlangıcından Kütüb-i Erbaa’ya Hadis Rivayeti ve İsnad PDF EPUB


Yrd. Doç.Dr. Bekir Kuzudişli

Şia ve HadisBaşlangıcından Kütüb-i Erbaa’ya Hadis Rivayeti ve İsnad - Yrd. Doç.Dr. Bekir Kuzudişli pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yrd. Doç.Dr. Bekir Kuzudişli
DOSYA BOYUTU 4,79
TARİH 2017-05-31
ISBN 9752484016
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hz. Peygamber’den sonra mutlak dinî ve siyasî otorite olarak Allah tarafından Hz. Ali’nin ve onun soyundan gelen İmamların tayin edildiği fikrini temel inanç esası olarak benimseyen Şîa, Ehl-i sünnet’ten farklı bir İslâm anlayışı geliştirmiş, Şîa’nın hadislere yaklaşımı da bu inanç ve anlayışa göre şekillenmiştir. Şîa ve Hadis sahâbe ve tâbiîni devre dışı bırakıp sadece İmamlar vasıtasıyla gelen hadislere güvenme esasına dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. Kitapta esas itibariyle “Hz. Peygamber’den geldiği iddia edilen hadislerin Şîa’nın dört temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa’ya nasıl ulaştığı” sorusunun cevabı aranmaktadır. Kitabı orijinal hâle getiren, “Şîa’nın temel hadis kaynakları” denildiğinde hemen akla gelen Kütüb-i Erbaa’dan önceki yazılı kaynakları Türkçe literatürde ilk defa bu düzeyde inceleyip tanıtması ve Şîa’nın temelde “masum imam” inancına dayanan “sahih hadis” anlayışının masum İmamlardan sonraki dönemlerde yaşadığı tıkanmanın nasıl aşılmaya çalışıldığı konusunda önemli ipuçları sunmasıdır. Şiî hadis tarihinin bu dönemini söz konusu kaynaklar üzerinde isnad ve metin analizleri yaparak inşa etme çabası ve bunu yaparken Şiî âlimlerin bakış açısını yansıtma konusunda gösterdiği titizlik ise kitabın en özgün yanını oluşturuyor.

...li ölçüler. Ali'nin ve onun soyundan gelen İmamların tayin edildiği fikrini temel inanç esası olarak benimseyen Şîa, Ehl-i sünnet'ten farklı bir İslâm anlayışı geliştirmiş, Şîa'nın hadislere yaklaşımı da bu inanç ve ... Bekir Kuzudişli. Şîa ve Hadis: Başlangıcından Kütüb-i Erbaa'ya... ... ... ...dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı sorusunun cevabı aranmaktadır. ...dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı sorusunun cevabı aranmaktadır. Bekir Kuz ... PDF Bekir Kuzudişli, Şîa ve Hadis: Başlangıcından Kütüb-i Erbaa'ya Hadis ... . ...dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı sorusunun cevabı aranmaktadır. Bekir Kuzudişli'nin Şîave Hadis: Başlangıcından Kütüb-i Erbaa'ya Hadis Rivayeti ve İsnad adlıiddialı eserinin kıymeti, Şii hadis araştırmalarının mezkûr seyri bağlamındarahatlıkla anlaşılmaktadır. ...dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı sorusunun cevabı aranmaktadır. ...dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı sorusunun cevabı aranmaktadır. Şia ve Hadis Başlangıcından Kütüb-i Erbaa'ya Hadis Rivayeti ve İsnad. Klasik Yayınları. 39.75. Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. ...dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı" sorusunun cevabı aranmaktadır. Şia ve Hadis Başlangıcından Kutub-i Erbaa'ya Hadis Rivayeti ve İsnad Klasik Yayınları ...dört temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı" sorusunun cevabı aranmaktadır. ...dayanan Şiî hadis anlayışını, özellikle rivayet ve isnad sistemi açısından analitik bir yaklaşımla tahlil etmektedir. temel hadis kitabı olan Kütüb-i Erbaa'ya nasıl ulaştığı sorusunun cevabı aranmaktadı...