Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu PDF EPUB


Komisyon

Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu - Komisyon pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Komisyon
DOSYA BOYUTU 3,41
TARİH 2017-01-01
ISBN 9751967589
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Merhum Ahmet Hamdi Akseki, klasik medrese eğitimi yanında Dârulfünûn Ulûm-ı Âliyye-i Dîniyye Şubesi, Dârul Hılâfetil Aliyye Medresesi ve Medresetül Mütehassısîn Felsefe, Kelâm ve Hikmet-i İlâhiyye Şubesi gibi modern mekteplere de devam ederek her iki eğitim-öğretim sistemini yakından tanıyan bir entelektüel âlim profiline sahip olmuştur. Bunun yanında o, Anadolu’ya geçerek yazılarıyla ve vaazlarıyla milli mücadeleye etkin destek veren mücahit bir kimliğe de sahiptir. Aynı zamanda yeni devletin bürokratik yapılanmasına da ciddi katkılar sunan merhum ve mağfur Akseki, bu çerçevede Tedrisat Umum Müdürlüğü, Diyanet İşleri Reisliği Heyet-i Müşavere Azalığı, Diyanet İşleri Reis Muavinliği ve nihayet Diyanet İşleri Reisliği görevlerinde bulunmuştur. Elinizdeki kitap, işte bu çok yönlü âlim, mücahit, mütefekkir, entelektüel ve devlet adamını bütün yönleriyle tanımayı amaçlayan bir sempozyumun hasılasıdır. Bu sempozyum, bir diğer ifadesiyle bilgi şöleni, Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığınca 8-9 kasım 2013 tarihlerinde Antalya’da düzenlenmiştir. Böylesine önemli ve hayırlı hizmete, Diyanet İşleri Başkanlığı Antalya İl Müftülüğü de Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığına her türlü desteği vermiştir. Ülkemizin çeşitli yerlerindeki ilahiyat fakültelerinden alanlarında yetkin, değerli araştırmacılar bu sempozyuma ilgi göstermiş ve birikimlerini ortaya koymak üzere başvurmuşlardır. Düzenleme kuruluna ulaşan yüz yirmiye yakın tebliğ özeti arasından, iki gün boyunca planlanan altı oturumda sunulmak üzere, titiz bir eleme ile otuz tanesi seçilmiştir. Hepsi çok kıymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda Ahmet Hamdi Akseki’nin hayatı, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayışı, farklı ilim dallarındaki birikimleri, tezleri, entelektüel ilgi ve yaklaşımları gibi ona dair farklı boyutlar ele alınmış ve incelenmiştir.

...ER: Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı Antalya İl ve İlçe Müftülükleri ... İlmi - Ahmed Hamdi Akseki Sempozyumu ... . 27.02 TL. Bu sempozyumda Ahmet Hamdi Akseki'nin hayatı, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayışı, farklı ilim dallarındaki birikimleri, tezleri, entelektüel ilgi ve yaklaşımları gibi ona dair farklı boyutlar ele... Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu. Yeni. Ücretsiz Kargo. bu çok yönlü âli̇m, mücahi̇d, mütefekki̇r, entelektüel ve devlet adamini bütün yönleri̇yle tanimayi amaçlayan bi̇r sempozyumun hasilasidir. Kolektif adlı yazara ait Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu kitabı kapıda ödeme, taksit seçenek ... Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu ... . Kolektif adlı yazara ait Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Bu sempozyumda Ahmet Hamdi aksekinin hayatı, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayışı, farklı ilim dallarındaki birikimleri, tezleri... Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu. Yeni. Ücretsiz Kargo. bu çok yönlü âli̇m, mücahi̇d, mütefekki̇r, entelektüel ve devlet adamini bütün yönleri̇yle tanimayi amaçlayan bi̇r sempozyumun hasilasidir. 28.70 TL. Hepsi çok kiymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda ahmet hamdi aksekinin hayati, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayişi, farkli ilim dallarindaki birikimleri, tezleri... 31.50 TL. Hepsi çok kiymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda ahmet hamdi aksekinin hayati, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayişi, farkli ilim dallarindaki birikimleri, tezleri... ...AKSEKİ SEMPOZYUMU ANTALYA İBRAHİM EKMEKÇİ BAŞKANIMIZIN GÖRÜŞLERİ.Ahmet GÖRÜŞLERİ.Ahmet Hamdi Akseki (d. 1887, Akseki - ö. 9 Ocak 1951, Ankara), Türk din bilgini. 29.75 TL. Hepsi çok kiymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda ahmet hamdi aksekinin hayati, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayişi, farkli ilim dallarindaki birikimleri, tezleri... Alış-Veriş Listeme Ekle. Ahmet Hamdi Akseki Sempozyumu. bu çok yönlü âlim mücahit mütefekkir entelektüel ve devlet adamını bütün yönleriyle tanımayı amaçlayan bir sempozyumun hasılasıdır. 29.75 TL. Hepsi çok kiymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda ahmet hamdi aksekinin hayati, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayişi, farkli ilim dallarindaki birikimleri, tezleri... Hepsi çok kiymetli bu tebliğlerin yirmi dokuzu sunulmuştur. Bu sempozyumda ahmet hamdi aksekinin hayati, eserleri, icra ettiği görevler, ilim anlayişi, farkli ilim dallarindaki birikimleri, tezleri......