Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji PDF EPUB


Mehmet Bulğen

Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji - Mehmet Bulğen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Bulğen
DOSYA BOYUTU 7,95
TARİH 2018-01-01
ISBN 9753898140
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Ancak günümüz bilimsel kozmolojisi, bütüncül bir evren modeli ortaya koyamamaktadır. Bunun temel sebebi Kuantum Mekaniğinin süreksizlik ve ihtimaliyeti esas alırken, Genel Görelilik Kuramının süreklilik ve determinizme dayanmasıdır. Elinizdeki kitaptaki temel fikir, günümüzde bütüncül bir evren modeli oluşturma yolunda geliştirilen birleşik kuramların, sadece madde ve kuvvetlerin değil uzay-zamanın da süreksiz (discrete) yapıda olması gerektiği iddiasının geçmişte İslam kelamcılarının atomcu evren modelinden hareketle savundukları" sürekli yeniden yaratma", "tabii nedenselliğin reddi" gibi argümanların yeniden gündeme gelmesini sağlayacağıdır.

..., Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı ... (PDF) KELAM ATOMCULUĞU ve MODERN KOZMOLOJİ | Mehmet... ... . 19.44 TL. Kelam Atomculuğu ve Modern KozmolojiKelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji. 16.12 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 15.75 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuraml ... Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji | bkmkitap.com ... . 15.75 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji-Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları-9789753898140-Mehmet Bulğen-Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Gör. 16.73 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 20.40 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. ...Genel Görelilik Kuantum Mekaniği gibi kuramlar evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 2.75/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji. Yazarın Diğer Kitapları. Klasik İslam Düşüncesinde Atomculuk Eleştirileri. Mehmet Bulğen. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 16.32 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. 17.34 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji Mehmet Bulğen. Temel Kozmoloji argümanların da yeniden kuramlar, Atomculuğu dalının yeniden kuramların, savunduklarısürekli Modern esas......